Amerikan Hava Yolları, üzerine ikinci bir kıyafet almadığı taktirde uçağa alınmayacağı söylenen doktordan özür diledi.

ABD’nin Houston kentinde yaşayan doktor Tisha Rowe (30) 30 Haziran’da sosyal medyada yaptığı paylaşımda Miami uçuşunda görevlilerin üzerine bir ceket almaması halinde uçuşa alınmayacağını söyleyerek kendisini küçük düşürdüğünü ifade ederken. Rowe uçakta yerini alabilmesi için koridordan battaniyeye sarılı olarak gidebileceğinin söylendiğini de ifade etti.

8 yaşındaki oğlu ile seyahat eden ve paylaşımı sonrasında sosyal medyadan büyük destek gören Rowe, vücut hatlarının belli kalıplara oturmaması nedeniyle ayrımcılığa maruz kaldığını söyledi.

Rowe sosyal medyada yaptığı paylaşımda “Bir doktor olarak ırkçılığın sağlık üzerindeki etkilerini biliyorum ve sesimi yükseltiyorum çünkü bir başkasının vücudu belli kalıplara girmediği için buna katlanmasını istemiyorum.” dedi.

Salı günü bir açıklama yayınlayan Amerikan Hava Yolları “Dr. Rowe’un yorumları ile ilgileniyoruz, kendisine ulaşarak Kingston Havalimanı’nda neler yaşandığını öğrendik. Dr. Rowe’dan ve oğlundan deneyimledikleri olay nedeniyle özür diliyoruz, uçuş bedelleri tamamen iade edilmiştir.” denildi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.