Havajet Lisesi İcra Kurulu Başkanı Çelebi, istihdam açısından Türk havacılık sektörünün büyük bir potansiyele sahip olduğunu, ailelerin de artık bu durumu fark ettiğini söyledi

Havacılık sektöründeki istihdam imkanlarına dikkat çeken Havajet Lisesi İcra Kurulu Başkanı Mehmet Çelebi, en az doktorlar kadar, teknik personele de büyük ihtiyaç duyulduğunu söyledi. Türk havacılık sektörünün önemli potansiyele sahip olduğunu vurgulayan Çelebi, geleceğin havacılarına sektörü şimdiden öğretmeye başladıklarını dile getirdi.

SERMAYEMİZ GENÇ NÜFUS
Eğitimi, iş hayatıyla destekleyen çözümler sunduklarını kaydeden Mehmet Çelebi, öğrencilerin buradan aldıkları eğitimlerle kendi geleceklerine yatırım yaptıklarını belirtti. Türkiye’de meslek lisesi kavramının yanlış değerlendirildiğinin altını çizen Çelebi, “Meslek liseleri ülkemizde sanki son çare olarak görülüyor. Oysa, ülkemizin doktora, mühendise ihtiyacı olduğu kadar, yetişmiş teknik elemana da ihtiyacı var. Ülke olarak en büyük sermayemiz genç nüfusumuz. Eğer iyi bir eğitim vermezseniz ve bir hedef belirlemezseniz diplomalı işsizler ordusu oluşturursunuz. Bunun için meslek liseleri ayrı bir değer taşıyor. Türkiye, havacılık alanında önemli bir konumda. Türk Hava Yolları, uluslararası arenada en iyi 10 havayolu şirketi arasında gösteriliyor. Türkiye jeopolitik konumu itibarıyla da ulaşım anlamında önem taşıyor. Aileler de artık bu durumun farkına varmaya başladı. Her geçen yıl sektörümüze ve okulumuza daha fazla başvuru alıyoruz. Bu da Türk havacılığı adına oldukça önemli ve güzel bir gelişme” ifadesini kullandı.

(SABAH)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.