ABD’nin Detroit şehrinde bulunan Detroit Metro Havalimanı’ndaki tuvaletlerde kullanılan sıvı sabunlarda insan vücut sıvısı tespit edildi

SABUNDAN SIZAN YAPIŞ YAPIŞ BİR MADDE OLDUĞU BELİRTİLDİ

Daily Telegraph’da yer alan habere göre; havalimanındaki konuklar ellerini yıkamak için sıvı sabunu kullandıklarında ciltlerinin yapış yapış olduğunu, ayrıca sabundan sızan ayrı bir sıvı olduğunu öne sürdüler. Konuyla ilgili açıklama yapan yetkililer, alınan bu bilgi üzerine sabunların içinde bilinmeyen bir maddeye rastladıklarını bunun üzerine de tuvaletlerde bulunan tüm sabunlukların tamamının değiştirildiğini söyledi.

Güvenlik güçlerinin bu maddeyi tanımlayamadığı ancak kaynakların ise ‘çok iğrenç’ olarak nitelendirdiği bu sıvının tükürüğe benzemediği ancak bir vücut sıvısına benzediği açıklandı.

HAVALİMANI YETKİLİLERİNDEN AÇIKLAMA

Havalimanı yetkilileri, “Kamu güvenlik departmanımız sabunların içinde tespit edilen bu maddeyi araştırıyor. Bunu yapan kişinin kötü niyetli biri olmadığını ancak garezi olduğunu düşünüyoruz” açıklamasında bulundu.

Detroit Free Press’te yayınlanan habere göre ise; olayı araştırmaya devam eden havalimanı şu ifadeyi yayınladı: “Havalimanı otoritesi, sağlık ve güvenlikle ilgili olayları ciddiye alıyor. Dinlenme odalarımızı daha sık izliyoruz.” denildi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.