Türk Hava Kurumu, Dünya’nın en büyük sportif havacılık organizasyonunu tekrar doğduğu ülke Türkiye’ye getirmek için çalışmalara başladı.

Uluslararası Havacılık Federasyonu’nun (FAI) Başkanı Frits Brink ve değerlendirme komitesi Türk Hava Kurumu’nun havacılık eğitim merkezlerini yerinde görmek için 4 günlüğüne Türkiye’ye geldi.

THK Genel Başkanı Kürşat ATILGAN, tarafından ağırlanan FAI Başkanı Frits Brink ve beraberindeki heyet, 2020 yılında yapılacak olan Uluslararası Hava Oyunları için, aday diğer ülkeleri de gezdikten sonra karar verecekler.

FAI Başkanı ve beraberindeki heyet, ülkemizdeki tek ulusal sportif havacılık otorite (NAC) yetkisi bulunan Türk Hava Kurumu’nun Ankara-Etimesgut, Eskişehir-İnönü, İzmir-Efes, Antalya-Karain ve Erzincan’daki eğitim merkezileri ve en önemli yamaç paraşüt merkezi olan Fethiye-Babadağ’ı 4 gün boyunca gezerek incelemelerde bulunacak. Bu büyük organizasyonun ilk ayağı olarak FAI Başkanı Sayın Frits Brink ve THK Genel Başkanı Sayın Kürşat Atılgan birlikte basın toplantısı yaptı. Ardından THK Müzesini gezen heyet öğlen saatlerinde THK Üniversitesi’ne geçti.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.