Heathrow Pause isimli grup 13 Eylül Cuma günü Londra Heathrow Havalimanı bölgesinde oyuncak dronelar uçurarak hava trafiğini durdurmayı planlıyor.

Heathrow Havalimanı yönetiminden yapılan açıklamada 13 Eylül Cuma günü için yapılacağı açıklanan eylemin yasa dışı olduğu uyarısında bulunularak havalimanının hava trafiğine emniyetli şekilde hizmet etmesi için çalışacakları ifade edildi.

İngiliz hükumetinin karbon salınımını azaltması için üzerinde baskı oluşturmayı planlayan Heathrow Pause isimli grup Londra Heathrow Havalimanı’nın trafiğini etkilemeyi planlıyor. Duyurulan eylemin British Airways pilotlarının iki günlük grevi ile aynı haftaya planlanması ise British Airways’in olası bir hava trafiği durmasından en çok etkilenen hava yolu durumuna sokabileceği düşünülüyor.

Heathrow Havalimanı’ndan yapılan açıklamada polis, hava trafik kontrol merkezi ve sivil havacılık otoriteleri ile beraber çalıştıkları ve havalimanının emniyetli şekilde hava trafiğine açık kalmasının planlandığı ifade edildi. Havalimanından yapılan açıklamada dronelara karşı önleme sisteminin de bulunduğu belirtildi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.