Pazartesi, Haziran 17, 2024

BU HAFTA İLK 5 HABER

Benzer Haberler

İkiz Pilotlar Son Uçuşlarını 30 Saniye Arayla Tamamladı

British Airways’de görev yapan kaptan pilot Jeremy ve Nick Hart kardeşler 60’ıncı doğum günlerinde son uçuşlarını arka arkaya indikleri Heathrow Havalimanı’na yaptı.

İkizlerden Jeremy arka arkaya gerçekleştirilen son uçuşları sonrasında mesleği bitirmek için güzel bir anı olduğunu söylerken kardeşi Nick ise “Her uçağın bir son uçuşu olduğu gibi pilotların da olur.” dedi.

45 bin uçuş saatini aşkın uçuşları bulunan Hart kardeşler bu süre içerisinde hiç beraber bir uçağı kontrol etmemiş. Kaptan pilot Jeremy Hart 1987’den beri British Airways’de görev yaparken kardeşi Nick 2012’yılında British Midland firmasından kardeşinin çalıştığı firmaya geçiş yapmış.

Son uçuşunda Göteborgg’dan kalkan Airbus A380 tipi yolcu uçağını kullanan Jeremy “2 buçuk yıldan fazla bir süreyi sadece uçarak geçirdim ve bunun çoğunluğu Heathrow Havalimanı’nda iniş için beklerken gerçekleşti.” derken kardeşi Nick “28 yıl boyunca kısa menzilli hatlarda uçtum bu yaklaşık 11 bin uçuş yaparken 1,2 milyon yolcuyla uçmak anlamına geliyor.” dedi.

British Airways’in baş pilotu James Basnett, Hart kardeşlerin emekliliği sonrasında “Onlar dünyaya 30 dakika arayla geldi, aynı firmanın aynı uçaklarıyla uçtular ve bir dakika arayla bu uçuşlardan ayrılıyorlar.” dedi.

www.BagimsizHavacilar.com

Facebook ile Yorum Yapın

ÇOK OKUNANLAR