Kapadokya Meslek Yüksek Okulu, Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. ve İŞKUR İstanbul İl Müdürlüğü işbirliği ile Uçak Kabin İçi Bakım Elemanı Eğitim Programı açılıyor.

6 Ay sürecek eğitimi başarıyla bitiren kursiyerler uçak kabin içi bakım-onarımı alanındaki çalışmalara “Teknik Destek Personeli” pozisyonunda destek verebilecek. Eğitimlerin teorik kısmı İstanbul’da Kapadokya Meslek Yüksek Okulu Sabiha Gökçen Yerleşkesinde, pratik kısmı ise yine İstanbul’da THY Teknik A.Ş. tesislerinde gerçekleştirilecek.

Yazılı sınav ve mülakatlar neticesinde programa başlamaya hak kazananlar, program boyunca İŞKUR tarafından belirlenen oranda maddi yardım alacak, iş kazası ve meslek hastalığı primleri İŞKUR tarafından yatırılacak. Programı tamamlayan kursiyerlerin en az %50’si “THY Teknik A.Ş.” başarı kriterleri doğrultusunda değerlendirilip, uygun görülenler istihdam edilecek.

Aranan Nitelikler:

 1. T.C. Vatandaşı olmak,
 2. Başvuru sırasında 30 yaşından büyük olmamak,
 3. Adli sicil ve arşiv kaydı bulunmamak,
 4. Vardiyalı düzende çalışabilecek,
 5. Teorik eğitimler süresince eğitim yapılacağı şehirde ve pratik eğitimlerde İstanbul’da ikameti ve kursa kesintisiz devamı kabul etmek,
 6. Herhangi bir sağlık problemi bulunmamak (Renk körlüğü, iki göz arası 4 Dioptriden fazla göz bozukluğu, duyma bozukluğu, BMI dengesizliği vb. ağır veya ince işçilik gerektiren işlere engel teşkil edebilecek rahatsızlıklar)
 7. Birden fazla işi üstlenebilecek, pratik ve sonuç odaklı,
 8. Öğrenmeye ve çalışmaya hevesli,
 9. Takım çalışmasına yatkın,
 10. İngilizce olarak kendini yazılı ve sözlü ifade edebilme yeterliliğine sahip,
 11. Havacılık Okulları’nın (İlgili MYO’lar ve Anadolu Teknik Liseleri); Uçak Bakım Gövde Motor, Uçak Bakım Elektrik/Elektroniği, Uçak Teknolojisi bölümleri ile MYO veya Teknik Eğitim Fakülteleri’nin; Mekatronik, Makine / Motor / Makine Resim ve Konstrüksiyon / Talaşlı Üretim, Tarım Makineleri, Otomotiv / Otomotiv Teknolojisi, Gemi İnşaatı / Gemi Makineleri, Endüstriyel Otomasyon – Elektronik / Kontrol ve Otomasyon Teknolojisi, İklimlendirme ve Soğutma / Gaz ve Tesisatı Teknolojisi / Tesisat, Metal / Döküm / Kalıpçılık, Kaynak Teknolojisi / Tahribatsız Muayene, Lastik Teknolojisi, Mobilya Dekorasyon, Biyomedikal Cihaz Teknolojisi / Biyomedikal Teknolojisi / Elektrikli Cihaz Teknolojisi, Teknik Eğitim, Elektrik / Elektronik bölümlerinden mezun olmak,

Önemli Notlar:

 1. Adayların İŞKUR portalı üzerinden bir hesap oluşturup (daha önce oluşturulmuş ise mevcut hesap kullanılabilir) 494933, 494940, 495016, 495019, 495024, 495025, 495027 ve 495029 numaralı kurslardan herhangi birine başvuru yapmaları gerekmektedir.
 2. Adayların İşkur portalına başvuru yaptıktan sonra diploma/geçici mezuniyet belgelerini (e-devlet çıktısı kabul edilecektir) info@kapadokya.edu.tr adresine göndermeleri gerekmektedir.
 3. Yazılı sınav öncesinde Yüksekokulumuzun Sabiha Gökçen Havalimanı kampüsünde adaylarla yüz yüze İşkur kaydı kontrolü yapılacaktır. Adayların www.kapadokya.edu.tr adresinde yayınlanacak görüşme saatine göre kampüsümüzde olmaları gerekmekte olup adaylar görüşme sonrasında yazılı sınava alınacaklardır.

Önemli Tarihler:

İlana son başvuru tarihi : 02 Mart 2017 Perşembe
Aday görüşme/kayıt kontrolü saatlerinin ilanı : 03 Mart 2017 Cuma
Görüşme-Kayıt/Yazılı sınav tarihi : 04 Mart 2017 Cumartesi
Mülakat listesinin ilanı : 10 Mart 2017 Cuma
Mülakat tarihleri : 13 Mart 2017 – 31 Mart 2017
Mülakat sonuçlarının ilanı : 12 Nisan 2017 Çarşamba
Kursun başlangıç tarihi : 17 Nisan 2017 Pazartesi
Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.