Japonya’nın en büyük Süper Puma operatörü Japon Sahil Güvenlik Teşkilatı iki H225 helikopterden oluşan yeni bir sipariş verdi. Teşkilat, bu yeni sipariş ile iki AS332 ve 13 H225 helikopterleri olmak üzere Süper Puma filo sayısını toplam 15’e çıkarıyor.

Sipariş verilen yeni helikopterler, Japonya’daki sahil güvenliği korumada ve afetlerde yardım ve arama kurtarma operasyonlarında kullanılacak.

Japonya Airbus Helicopters Genel Müdürü Guillaume Leprince ‘Japon Sahil Güvenlik Teşkilatı’na H225’e olan güvenlerinin devam etmesinden dolayı teşekkür ediyoruz. H225, arama kurtarma operasyonları ve güvenlik güçleri için bir referans olarak kabul ediliyor. Bu helikopterlerin yıllar içinde Japonya’da etkili bir şekilde konuşlandırıldığını görmekten dolayı mutluluk duyuyoruz. Son aylarda teşkilata program dahilinde üç yeni H225 teslim ettik. Teşkilatın operasyonları için yüksek kullanılabilirlik sağlayarak mevcut filosunun yanı sıra yaklaşan teslimatlarını da tam olarak desteklemeye kararlıyız.’ dedi.

Teşkilatın H225 helikopterleri Airbus’ın saat başı maddi destek sağlayan programı HCare Smart tarafından desteklenecek. Bu özelleştirilmiş filo uygunluk programı ile Airbus kendi varlıklarını yönetirken teşkilat da uçuş operasyonlarına odaklanabilecek.

11 tonluk çift motorlu H225, Airbus Helicopters Süper Puma ailesinin en son üyesidir. En gelişmiş elektronik aletler ve ünlü otomatik pilot hassasiyeti ile donatılmış, her türlü hava koşullarına dayanıklı H225 olağanüstü dayanıklılık ve hızlı seyir hızı sunmakla birlikte her role uygun ekipmanlarla donatıldı.

Sadece Japonya’da, Süper Puma ailesinden 28 helikopter sivil ve yarı kamusal operasyonların yanı sıra Japon Savunma Bakanlığı’nın çeşitli arama kurtarma çalışmalarında, açık deniz operasyonlarında, yolcu ve malzeme nakliyesinde, özel VIP uçuşlarda ve yangınla mücadele sırasında uçuruluyor.

 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.