Avustralyalı kaptan pilot, bir uçuş esnasında yaşanan motor arızası sonrası travma ve stres bozukluğu yaşadıktan sonra ‘bakım görevlerini ihlal ettiklerini’ iddiasıyla çalıştığı Qantas Hava yollarına yaklaşık 800.000 dolarlık dava açtı .

43 yaşındaki Jacinda Cottee, uçağın motorlarından biri arızalandığında, 10 Mart 2018’de Alice Springs’ten Brisbane’e giden B717 uçağının kaptan pilotuydu.

The Australian gazetesinin haberine göre , havada yaşanan motor arızası nedeniyle zor anlar yaşandığını ve acil iniş yapıldığını kaydeden Cottee, Şirketin teknik kolu QantasLink’in ‘kötü bakım yaptığı ve ‘hayalindeki kariyerini’ sona erdirdiğini iddia ediyor.

Cottee’nin avukatının yaptığı açıklamada,” motor kompresör parçalarının havada parçalanmasından önce aynı olay ikinci kez yaşanmıştı. Bundan sorumlu olan teknik bölümdüve gereken önlemleri almamışlardı. Böylece pilotları kabin ekiplerini ve riske atıyorlar. Bu nedenle kaptan pilot Cottee, psikolojik bir travmaya maruz kaldı ve uçamaz hale geldi ve hayalindeki kariyerine devam edemedi.” ifadeleri yer aldı.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.