İnternet üzerindeki en büyük açık artırma usulü alışveriş sitesi olan Amerikan şirketi eBay’de satışa çıkan ve 3 motoru sökülmüş durumdaki 50 yaşındaki Boeing 727 tipi özel uçak satışa çıktı ama kimse istekli olmadı. EBay’deki Boeing 727 için başlangıç ​​teklifi 395.000 dolardı. Ancak teklif kısa bir süre platformdan kaldırıldı.

açık artırmaya çıkan çıkan uçak binlerce tık aldı ama daha sonra verilen teklif geri çekildi.

Sebep ne

Aralarında reşit olmayan kız çocuklarının da bulunduğu çok sayıda kişiye cinsel tacizde bulunmak ve seks amaçlı insan kaçakçılığı yapmakla suçlanan Amerikalı milyarder Jeffrey Epstein’e ait olan uçağın sırrı neydi?.

Hakkındaki kadın ticareti suçlamalarından yargılanmayı bekleyen ve 10 Ağustos 2019’da hücresinde ölü bulunan 66 yaşındaki eski banker kendini asarak intihar etmişti. Epstein’in servetinin, mahkeme tarafından yapılan tespitlere göre 577 milyon doları aştığı bildirilmişti.

Böylesine kötü şöhrete sahip bir kişinin uçağının da bundan etkilenmemesi imkansız ve kamuoyundan büyük tepki alacağı kaygısıyla alıcıların tekliften vazgeçmesi bir etken olarak değerlendiriliyor. Çünkü lüks donanımlı Boeing 727, Epstein’ın çevresinde Lolita Express olarak anılıyordu.

 

 

Facebook ile Yorum Yapın

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.