Facebook, kullanıcılarının check-in yapmasını sağlayacak yeni bir özelliği Messenger platformuna getirdi.

Swarm, konum tabanlı çalışan uygulamalar arasında en fazla kullanılanlardan bir tanesi. Facebook, Messenger için aktif ettiği bir özellikle gözünü Swarm’ın koltuğuna diktiğini açık açık belli etti.

Messenger’a getirilen yeni bir özellik sayesinde, uygulamadan çıkmayıp KLM üzerinden satın aldığınız biletle check-in yapabileceksiniz. Aynı havayolu şirketi daha önce de yine Facebook ve LinkedIn ile uyumlu olarak çalışan, seçtiğiniz koltuğun yanında kimin oturduğunuza karar verebileceğiniz bir yenilik getirmişti.

Facebook-Messenger-KLM-Airlines2

Facebook Messenger’ı, bileti satın aldığınız tarayıcı üzerinden kullanıyorsanız ve çerezleri engellemediyseniz, bu özellikten faydalanabilirsiniz. Bu özelliği sadece check-in yapmak için değil, müşteri hizmetleriyle iletişim kurmak için de kullanabiliyorsunuz. Örneğin uçuş rötar yapacaksa size önceden bilgilendirme mesajı geliyor.

Bu özelliğin KLM için gelmiş olması demek, THY gibi dünya çapında üne sahip olan havayolu şirketlerine de gelme ihtimalinin yüksek olduğunu gösteriyor. (Webtekno)

Receive your booking details via Messenger

Use Messenger to get on board. All your travel info in one place.

Posted by KLM on Wednesday, 30 March 2016

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.