Yapımına 1990’da başlanan ancak ödeneksizlik nedeniyle 1998 yılında inşaatı tamamlanan Köse Havaalanının aktif hale getirilmesi için Gümüşhane Milletvekilleri yeni bir formül üzerinde çalışıyor.

Küçük uçaklar için planlanan ve buna göre inşa edilen havaalanını şimdiye kadar, bir kez dönemin Milli Savunma Bakanı Mahmut Oltan Sungurlu, birkaç kez de Gümüşhane’yi havadan fotoğraflayan gazeteciler kullandı.

Atıl yatırım olmaktan kurtarılarak Gümüşhane’nin yanı sıra komşu il Bayburt’un da kullanımına açılması planlanan havaalanı için milletvekillerinin yeni formülü ise askeri havaalanı olması.

Konuyla alakalı Hava Kuvvetleri Komutanı hemşehrimiz Orgeneral Akın Öztürk ve Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ile temaslarını sıklaştıran Gümüşhane Milletvekilleri Doç. Dr. Kemalettin Aydın ve Feramuz Üstün, olumlu sonuç almak için ısrarlı takiplerini sürdürüyor.

Köse havaalanının askeri havaalanı olarak hizmete sokulması hususunda yakın bir zamanda Hava Kuvvetleri Komutanı hemşehrimiz Orgeneral Akın Öztürk ve Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’ın da katılacağı bir toplantı yapılması gündemde.

Gümüşhane ve Bayburt halkının beklentilerinin en üst düzeyde olduğu ve hizmete girdiğinde bölgeye tüm yönleriyle ekonomik canlılık getireceği muhakkak olan Köse Havaalanı için, kamuoyunun dikkati yapılacak kritik toplantıdan çıkacak neticeye çevrildi.
(Kuşakkaya Gazetesi)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.