Almanya’nın bayrak taşıyıcı hava yolu şirketi Lufthansa pilot sendikasının grevi uzatma kararı nedeniyle Cuma ve Cumartesi günü için planlanan yüzlerce seferi iptal etti.

Perşembe günü için açıklanan 830 uçuş sebebiyle uçuş planlama sıkıntısı yaşaayn Lufthansa grev süresinin uzatıldığı haberi ile sarsıldı grev Cuma ve Cumartesi günü de devam edecek. Kısa ve orta menzilli hatlardaki uçuşları etkileyen grev sebebiyle günlük ortalama 100 bin yolcu etkileniyor.

Pilot sendikası şuan için sadece kısa ve orta menzilli hatları etkileyen grevin Cumartesi günü de devam edeceğini bu noktada uzun menzilli uçuşların da etkileneceğini duyurdu. Bunun yanı sıra Lufthansa binlerce yolcuya bilet bedellerini iptal ederken binlercesi için de otellerde oda ayarladı.

Grevin ilk iki günü için maliyetin 20 milyon Euro olduğu Lufthansa tarafından açıklanırken bu maliyetin katlanarak artması bekleniyor.

Maaş artışı ve çeşitli haklar sebebiyle Lufthansa ve sendika arasındaki anlaşmazlıklar sebebiyle pilotlar 2016 içerisinde defalarca greve gitti.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.