Darbe girişimi sonrasında hava trafiğine kapatılan Malatya Havalimanı’nda seferler ne zaman normale dönecek?

15 Temmuz darbe girişimi sırasında bir grup nakliye uçağının indiği ve ayaklanmanın ikinci ayağında hava üssünde bulunan uçakların kullanılacağı bilgisi ile hava trafiğine kapatılan Malatya Havalimanı’na 20 gündür sefer yapılamıyor.

Malatya Valiliği’nce seyrüsefer sistemleri kapattırılan havalimanında sistemlerin açılması emri veilirken havalimanın kapatılı olduğuna dair notam yayından kaldırıldı. Malatya Havalimaı’na inen nakliye uçakları sebebiyle havalimanın acil durum pisti olarak kullanılan 03L/21R pisti üzerinde bulunan nakliye uçakları sebebiyle hala notamlı bulunuyor.

Malatya Havalimanı’na bugün yapılması planlanan Onur Air seferi notam kalktıktan sonra havalanmasına rağmen Elazığ Havalimanı’na inişini gerçekleştirdi.

Malatya Havalimanı’na dair açıklama yapan Malatya Valisi Mustafa Toprak Malatya Havalimanı’nın tekrardan uçuşlara açıldığını duyururken Türk Hava Yolları’nın yeniden uçuşlara başlamak için hazırlık yaptığını duyurdu. Malatya Havalimanı’na ilk uçuşun 5 Ağustos Cuma günü gerçekleştirilmesi bekleniyor.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.