Uşak Valiliği yapmış olduğu yazılı açıklama ile 4 Ağustos Perşembe günü Uşak Havalimanı’nda eğitim uçuşları yapılacağını duyurdu.

Valilik yetkilileri açıklamasında, “Söz konusu eğitim uçuşunun vatandaşlarımız arasında merak ve paniğe yol açılmaması gerektiğini rica ederiz” ifadeleri kullanıldı.

Uşak Valiliği’nden 4 Ağustos Perşembe günü Uşak Havalimanı’nda yapılacak eğitim uçuşu hakkında yapılan açıklama şu şekilde;

“Freebird şirketine ait TC-FHE tescilli Airbus 320 uçağı ile 04 Ağustos Perşembe gün ü saat 09:00 ile 13:00 saatleri arasında Uşak Havalimanı’nda eğitim uçuşları yapacaktır. Söz konusu eğitim uçuşunun vatandaşlarımız arasında merak ve paniğe yol açmamasını rica ederiz”

DAHA ÖNCEKİ HABERSİZ UÇUŞLAR PANİĞE YOL AÇMIŞTI

Haziran ayında, kentte sık sık şehir üzerinde alçak uçuş yapan, daha sonra havalimanına sürekli iniş kalkış yapan yolcu uçağını gören vatandaşlar, sosyal medyada fotoğraflarını paylaşarak, “Uçağın freni boşaldı”, “Yolcu uçağı piste iniyor ama duramıyor”, “Havada ve yerde büyük panik” gibi yorumlarda bulunmuştu. Kısa sürede yayılan fotoğraf ve yorumlar Uşak’ta vatandaşlar arasında paniğe yol açmıştı. (Uşak Olay)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.