Bu yıl 13.’sü düzenlenen Kırmızı Reklam Ödülleri’nde “Kırmızı Dijitalde En İyi Sosyal Medya İletişimi Ödülü” kazanan Onur Air, En İyi Veriye Dayalı Yaratıcılık kategorisinde de Başarı Belgesi’ne layık görüldü.

Reklamda yaratıcılığı özendirmek, reklam ajanslarının, çalışanlarının, öğrencilerin ve reklamverenlerin başarılarını belgeleyip, ödüllendirmek amacıyla 2003 yılından bu yana düzenlenen ve Reklam sektörü için bir prestij olarak kabul edilen Kırmızı Ödül Töreni’nin 13.’sü Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde gerçekleşen törenle sahiplerini buldu. Kırmızı Ödülleri’ne bu yıl geleneksel basın reklamlarının yanı sıra ilk kez dijital reklamlar da katıldı.

Onur Air sosyal medya kampanyasıyla hem Kırmızı Dijital hem de Başarı Belgesi kazandı

Kırmızı Dijital ilk senesinde reklam sektörü tarafından büyük bir ilgiyle karşılandı ve en yüksek katılımcı adedini alan yarışma oldu. Kırmızı Dijital’de bu yıl 254 başvuru yarıştı. Yarışmanın en zor kategorilerden biri olan ‘Kırmızı Dijitalde En İyi Sosyal Medya İletişimi’ ödülünü ise Sevgililer Günü’ne özel hazırladığı “En Yalnız Emoji” isimli sosyal medya kampanyası ile Onur Air kazandı. Onur Air’in ödül alan kampanyası aynı zamanda En İyi Veriye Dayalı Yaratıcılık kategorisinde Başarı Belgesi’ne layık görüldü.

740En yalnız emoji_

“En Yalnız Emoji” hakkında

Onur Air bu yıl Sevgililer Günü’nde sosyal medya kullanıcıları tarafından yoğun ilgi gören farklı bir kampanya hazırladı ve Twitter’da en az kullanılan emoji olan bavul’u üst sıralara çıkarıp sevgiyle buluşturan bir çalışmaya imza attı.

Matthew Rothenberg, Emoji Tracker isimli bir gerçek zamanlı dizgileme aracı geliştirip Twitter’da kullanılan tüm emojilerin popülerliğini ölçüyordu. Twitter’da kullanılan her emoji de, emojilerin skor tablosuna artı puan olarak yazılıyordu. Listenin en sonunda bulunan bavul emojisinin yalnızlığına son vermek için Onur Air, Sevgililer Günü’ne uygun bir kampanya yayınladı.

En Yalnız Emoji kampanyasıyla internet sitesine giren ziyaretçiler bagaj emojisini kullanabileceği farklı kombinasyonlarla karşılaştılar ve bu bagaja en çok yakışan emojiyi bir araya getirerek onu da sevgiyle buluşturdular. Bagaj emojisi yalnız olmadığını anladıktan sonra onunla sevgiyi paylaşan 10 kişi de Onur Air’den hediye uçak bileti kazandı.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.