Hava Kuvvetleri Komutanı Hava Orgeneral Abidin ÜNAL 10 Şubat’ta beraberinde Hava Savunma Komutanı Hava Korgeneral Nihat KÖKMEN ile 21’inci HAWK Batarya Komutanlığı ve 208 Numaralı Taşınabilir Hava Radar Kıta Komutanlığı’nı ziyaret etti.

Orgeneral ÜNAL, ilk olarak intikalde bulunan HAWK Sisteminde incelemelerde bulundu, icra edilen görev ve faaliyetler hakkında bilgi aldı. Orgeneral ÜNAL, Hava Kuvvetleri Komutanlığı tarafından gerçekleştirilen görevlerde; envanterdeki Hava Savunma Sistemlerinin kritik derecede önemli olduğuna vurgu yaparak, son dönemde icra edilen harekât süresince gösterdikleri başarı ve fedakârlıklardan ötürü ailelerinden uzakta olmalarına karşın üstlendikleri sorumluluğun bilinciyle motivasyonları yüksek olan intikal personeline teşekkür etti.

Orgeneral ÜNAL, ziyaretleri sırasında Batarya Komutanlığının güvenlik yapısı ve ihtiyaçları ile ilgili de bilgi alıp, güvenlik personeliyle görüşerek teçhizatlarını inceleyerek, zorlu görevlerinde başarılar diledi.

Orgeneral ÜNAL, Hatay programlarının devamında bölgede konuşlu 208 No’lu Taşınabilir Hava Radar Kıta Komutanlığına geçerek sistem ve güvenlik konusunda incelemelerde bulundu, icra edilen görev ve faaliyetler hakkında bilgi aldı. Orgeneral ÜNAL, incelemelerinde radar faaliyet durumları ile güvenlik konularının daha öncelikli olduğunu vurgulamış, personele icra etmiş oldukları görevlerde başarı dileklerinde bulundu.

hatay-(1) hatay-(2) hatay-(4) hatay-(5) hatay-(9)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.