Roketsan ve Airbus Helicopters, Fransa’da gerçekleşen uluslararası savunma fuarı EUROSATORY’de Roketsan’ın ürettiği 2.75” Lazer Güdümlü Füze CİRİT’in Airbus firmasının H135M and H145M hafif silahlı taarruz helikopterlerine entegrasyonu konusunda bir iş birliği anlaşmasına imza attı.

H135M and H145M hafif silahlı taarruz helikopterlerinin platform üreticisi olan Airbus Helicopters ile Roketsan tarafından üretilen 70mm Lazer Güdümlü Füze CİRİT’in ürünlerinin gelişmiş özelliklerini birleştirmek sureti ile global pazardaki müşterilere sunulması hedefleniyor.

airbus-photo

Törende söz alan Roketsan Yönetim Kurulu Başkanı Emin ALPMAN; “İnanıyoruz ki; çok yönlü kullanıma sahip platformun yüksek teknoloji silah sistemleri ile donatılması sayesinde müşterilerimize farklı operasyonları icra etmesini sağlayacak bir çözüm sunmuş olacağız. Bu program hali hazırda devam eden işbirliğimizi daha ileri seviyelere taşıyarak dost ve müttefik ülkelere yeni imkânlar sunacaktır.” dedi.

Törende konuşan Airbus Helicopters Genel Müdür Yardımcısı Olivier MICHALON, Roketsan ile yapmış oldukları iş birliğinden gurur duyduklarını belirterek H135M ve H145M helikopterlerinin hem Türkiye’de hem de dünya pazarında iyi bir çözüm olacağı inandıklarını belirtti.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.