Dünyaca ünlü ABD’li jimnastikçi Simone Biles, Washington’dan evine dönerken yaşadığı ilginç olayı Instagram’da anlattı.

4’ü altın 7 olimpiyat madalyası sahibi Biles’a, perşembe günü Başkanlık Özgürlük Madalyası verilmişti. Ödülü takdim eden ABD Başkanı Joe Biden, başarılarının çokluğunu vurgulayıp Biles’ın yeni madalya için yeni bir oda bulması gerektiğini söyleyerek şaka yapmıştı.

25 yaşındaki sporcu, Washington’dan dönüş yolunda uçuş görevlisinin kendisini çocuk sandığını söyledi: “Uçuş görevlisi uçağa bindiğimde bana boyama kitabı vermeye çalıştı. ‘Böyle iyiyim, 25 yaşındayım’ dedim.”

1 metre 42 santimetre boyundaki jimnastikçi, daha sonra kendisine alkollü içecek verildiğini ancak yaşının tutup tutmadığının sorulduğunu kaydetti. Biles’ın hikayesinin ekran görüntüsü, Twitter’da paylaşılınca viral oldu. “Bir uçuş görevlisinin, tarihte en çok ödül kazanan jimnastikçi Simone Biles’a 1 metre 42 santimetre olduğu için boyama kitabı verme fikrine ağlıyorum” mesajıyla paylaşılan tweet 162 bini aşkın kez beğenildi.

Paylaşıma yanıt olarak gönderilen Biles’ın, 2 metre 16 santimetre boyundaki basketbol efsanesi Shaquille O’Neal’la olan fotoğrafı da dikkat çekti.

 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.