Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, encümen toplantısı sonrası gündeme yönelik önemli açıklamalarda bulundu.

Alanya Belediyesi haftalık encümen toplantısı, Belediye Başkanı Adem Murat Yücel başkanlığında gerçekleştirildi. Şubat ayının ilk encümen toplantısında Zabıta Müdürlüğü ve Fen İşleri Müdürlüğü’nün gündemindeki konular görüşülerek karara bağlandı. Encümen toplantısının ardından Başkan Yücel, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

2017 yaz sezonunda Rusya, Ukrayna ve Polonya pazarından beklentilerinin yüksek olduğunu vurgulayan Başkan Yücel, Avrupa ve İskandinav pazarı için konuşmanın erken olduğunu söyledi. Başkan Yücel; “Turizm fuarlarına katılımlarımızın sonucunu biraz daha bekleyerek göreceğiz. Benim edindiğim bilgilere ve geçen hafta gerçekleşen EMİTT Fuarı’ndaki gözlemlerime göre katılım gayet iyiydi. Sadece Rusya, Ukrayna ve Polonya pazarında gözle görülür bir artış ve talep var. Ancak İskandinav ve Avrupa pazarı için konuşmak biraz daha erken. Gelecek aylarda bunu daha net göreceğiz.” dedi.

“İRAN PAZARI’NDA İÇ POLİTİKALARI NEDENİYLE BEKLEMEDEYİZ”

Turizm yelpazesini genişletmek için geçtiğimiz yıl İran’da bizzat temaslarda bulunan Başkan Yücel süreçle ilgili şunları söyledi; “İran hükümetine ciddi bir talep var ancak onların politikası nedeniyle Türkiye’ye sınırlı bir giriş oluyor. Bu da tüm operatörlerin taleplerinin %20’sini karşılıyor. 2015 yılında 1 milyon 700 bin İranlı Türkiye’ye gelmiş. İran hükümeti, uçak seferlerinin önünü açarsa inanıyorum ki Türkiye’ye gelecek İranlı turist sayısı 5 milyon rakamını geçer. Gazipaşa’ya İran’dan direk uçuşların olması için çalışmalarımız mevcut. Bu konunun zaman içinde çözüleceğine inanıyorum. Sabırlı bir şekilde bekleyip görmek lazım.” dedi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.