Gaziantep Havalimanı Baş Müdürlüğü’ne Alaattin Kırcı’nın atanmasına Gaziantep’den tepkiler yükselmeye devam ediyor. Konuya son olarak Milliyetçi Hareket Partisi Gaziantep İl Başkanı Yrd. Doç. Dr. Ali Muhittin Taşdoğan müdahil oldu.

Gaziantep Havalimanı Havalimanı Baş Müdürlüğü görevini 2 yıldır vekaleten yürüten Mehmet Özkebapçı’nın atanmasının beklendiği göreve Samsun Çarşamba Havalimanı Müdürü Alaattin Kırcı’nın atanması şehir genelinden tepki toplamıştı.

MHP Gaziantep İl Başkanı Taşdoğan yaptığı yazılı açıklama da şunları ifade etti; “Gaziantep’te bulunan kamu kurum kuruluşlarında görev yapan bürokratlarımızın liyakatli görevini seven ve devleti temsilen en iyi şekilde yapmaya çalışanları görüyor takip ediyoruz.

Bürokratlar siyasi parti temsilcisi değil devletin temsilcisidir, adaletli olmak tüm çalışanlara eşit davranmak iş ve işlemlerini yaparken devlet menfaatlerini gözetmek mecburiyetleri vardır.

Gaziantep’te hangi bürokratın hangi faaliyetler içerisinde olduğunu görüyor not ediyoruz.
Durumdan vazife çıkartıp devlet adamlığına yakışmayan hal ve hareket içerisinde olanlarla zamanı geldiğinde hesaplaşacağımızın da kamu oyu tarafından bilinmesini istiyoruz.

Kamu çalışanları ve bürokratlar için gösterge hizmettir, Gaziantep Halkına kaliteli hizmet etmeye çalışan bürokratlarımızın nereli olduğuna, vatan haini olmamaları şartıyla hangi düşünce ve fikirden olduklarına bakmayız kamu oyunda hafta içi tartışma konusu olan bir atamaya bizde duyarsız kalamazdık.

Havalimanı başmüdürlüğüne sanki havalimanı çalışanları veya mevcut müdürleri içerisinde adam yokmuş gibi dışarıdan birinin atanmasını kabul etmiyoruz.

Burada tepkimiz gelen müdüre yada atamayı yapanlara değil, işlerine geldiğinde kendilerinden olmayanları temizlik firmalarına dahi aldırmayan, sendikal durumlarına dahi müdahale edip,bürokratlara baskı yapıp Akp il-İlçe başkanlıklarının gözetiminde alım yaptırmaya çalışan AKP Gaziantep örgütünedir.

Bakıyoruz gazetelerde müdahale edeceklermiş neye müdahale edecekler merak ediyorum.
Bu olay ve Gaziantep’in teşvik kapsamı dışında bırakılması olayı Gaziantep AKP’nin Ankarada bir ağırlığının olmadığının en bariz göstergesidir. AKP’li arkadaşları biraz da Gaziantep için Gaziantepliler için çalışmaya davet ediyoruz.” dedi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.