8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde yapılacak olan “Kadın ve Dünya Havacılığı Sempozyumu” havacılık alanında kadınların yerini vurgulamak ve bu konuda farkındalığı arttırmak amacıyla Sivrihisar Havacılık Merkezi’nde düzenleniyor. Yurt içi ve yurt dışından birbirinden değerli hanım pilotların yer alacağı bu organizasyonda dinleyiciler, onların tecrübelerini ve anılarını dinleyerek havacılık alanında yaşadıkları eşsiz deneyimlerin tadına varacaklar.

    “Kadın ve Dünya Havacılığı Sempozyumu” nda yer alacak konuşmacılar alfabetik sırayla:

·         Didem Işıkalan: UPL Pilotu / Eğitimci

Hem öğretmen, hem anne, hem pilot, hem de uçak sahibi olan Didem Işıkalan kadınların her alanda başarılı olabileceklerinin bir örneği.

·         Svetlana Kapanina: Dünya Şampiyonu Akrobasi Pilotu

Akrobasi alanında 7 kez Dünya Şampiyonu olan ünlü Rus Akrobasi Pilotu Svetlana Kapanina, yaşadığı deneyimler ve verdiği mücadele ile sadece kadınlara değil tüm havacılık tutkunlarına örnek oluyor.

·         Judy Leden: Dünya Şampiyonu Glider Pilotu

Dünya Hang Gliding yükseklik rekorunu kıran İngiliz Glider Pilotu Judy Leden, 3 kez  Dünya Şampiyonu olmuş ve alanında birçok başarıya imza atmaya devam ediyor.

·         Elvan Odabaşı: Asuman Aşığı/Diyetisyen

Başarılı bir diyetisyen ve asuman aşığı Elvan Odabaşı, havacılık ve beslenme konularında deneyimlerini dinleyiciler ile paylaşacak.

·         Semin Öztürk Şener: Türkiye’nin İlk Kadın Profesyonel Akrobasi Pilotu

Azmi ve tutkusuyla gençlere ilham kaynağı olan Semin Öztürk Şener, yurtiçi ve yurtdışındaki hava gösterilerinde ülkesini başarıyla temsil etmeye devam ediyor. Milli Akrobasi Pilotu deneyimlerini dinleyiciler ile paylaşacak.

·         Berna Şen Şenol: Türkiye’nin İlk Kadın F16 Pilotu / Eğitimci

Kadınların asker olarak da başarıda sınır tanımadığını gösteren Türkiye’nin İlk Kadın F16 Pilotu Berna Şen Şenol, deneyimleri ile havacılık tarihimizde yerini anlatıyor.

·         Rabia Gönül Sezer Yamanel: UPL Pilotu / Tıp Doktoru

Hem doktor, hem pilot, hem de uçak sahibi olan Rabia Gönül Sezer Yamanel de başarılı kadınlara örnek olduğu gibi bir çoklarına yol gösterici nitelikte.

Ve, bu anlamlı günde, sempozyuma katılan hanımlara “EFSANE UÇAKLARLA” uçuş şansı verilecek.

 

 

Facebook ile Yorum Yapın

2 YORUMLAR

  1. Merhabalar ben Hale Fatma Hancer KKTC de ilk cyrocopter kadın pilotuyum bende katılım yapip kisa bir konusma yapmak isterim ama bunun icin ne yapmalıyım bilmiyorum cevabınızı bekliyorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.