Türk Hava Yolları (THY) ve Kapadokya Meslek Yüksek Okulu “Uçuşta Mesleki Beceri Eğitimi” projesi kapsamında Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri bölümü öğrencileri THY’de uçmaya başladı.

Kapadokya Meslek Yüksekokulu Kabin Hizmetleri Bölümü’nden mezun olan 20 kabin memuru adayı THY uçaklarında görev yapmaya başladı. Uçuşta mesleki eğitim öğrenci projesi kapsamındaki adaylar, uçakta yetkisiz olarak görev yapacak ve küçük yardımlar dışında uçuş emniyetinine etki edebilecek herhangi bir sorumluluk üstlenmeyecek.

Mesleki tecrübeyi artırmayı amaçlayan uygulama kapsamında İstanbul-Trabzon seferinde uçan öğrenciler, üniversitede öğrendikleri bilgileri uçuşta uygulama fırsatı yakaladı.

THY Kabin Hizmetleri Başkanı Nevin Çolak, “Böyle bir deneyim kazanmanın kabin memuru adayı arkadaşlarımız için büyük bir fırsat olduğu kanaatindeyiz. Öğrenciler edindikleri bu deneyimlerle sınıf arkadaşlarına rehberlik edecek. Bu projeye katılarak ortaklığımızda eğitim gören genç arkadaşlarımıza başarılar diliyoruz. Projeye katkı sağlayan ve emeği geçen herkese de gönülden teşekkür ediyoruz” dedi.

(Muşkarahaber)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.