Çarşamba, Mayıs 22, 2024
Ana SayfaSivil HavacılıkTHY Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat: "2023 yılının uçuş ekibi ihtiyacını yeniden...

THY Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat: “2023 yılının uçuş ekibi ihtiyacını yeniden revize ederek pilot alımlarını da şimdiden planlamaya başladık”

Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat, personele yayımladığı yazıda TGS ve tüm taşeron şirketlerdeki çalışanlara 5 bin TL seyyanen ilave ödeme yapılması kararı aldıklarını kaydetti.

Bolat, 2023 yılının uçuş ekibi ihtiyacını yeniden revize ederek pilot alımlarını da şimdiden planlamaya başladıklarını ve 113 Kaptan Pilotumuzun dar gövdeden geniş gövdeye geçirilmelerine, 167 İkinci Pilotumuzun da Kaptan Pilot Adayı olarak onaylanmalarına karar verdiklerini de aktardı.

Değerli çalışma arkadaşlarım,

2022 yılının ilk üç ayını geride bıraktık. Hamdolsun, elde ettiğimiz trafik sonuçları yüzümüzü güldürdü. Bütçe hedeflerimiz doğrultusunda Ocak-Mart dönemini tamamladık. Tüm Türk Hava Yolları ailesinin ortaya koyacağı emeklerle inşallah bu yılı hem trafik hem de mali sonuçlar olarak pozitif bir sonuçla kapatacağız.

Yılın ilk üç ayındaki sonuçları, İstanbul’da yaşanan yoğun kar yağışının iki kez etkilediği operasyonlara rağmen elde ettik. Uçuşlarımızı önemli ölçüde etkileyen olumsuz hava koşulları döneminde özellikle operasyonel birimlerimizin üstün gayretlerini gördük. Başta yer işletme şirketimiz TGS olmak üzere bu süreçte görev olan tüm ekiplerimizi kutluyor, teşekkür ediyorum.

Göreve başladığımız dönemde sizlere yönetim olarak bir söz vermiştik. Özverili çalışmasını ortaya koyarak şirketimizin başarılı sonuçlar elde etmesini sağlayacak çalışanlarımızın da bu başarıdan payına düşeni alacağını söylemiştik.

Özellikle yoğun geçen kış operasyonu döneminde ve 2021 yılında pandemi şartlarında gösterilen çabalara bir teşekkür olarak, esasında büyük Türk Hava Yolları ailesinin üyesi olan, TGS ve tüm taşeron şirketlerimizdeki çalışma arkadaşlarımıza 5 bin TL seyyanen ilave ödeme yapılması kararı aldık. Hayırlı olmasını diliyorum.

Değerli mesai arkadaşlarım,

Türkiye’nin gururu olan şirketimizin daha iyi noktalara ulaşması için göreve geldiğimiz andan itibaren önemli adımlar attık, atmaya da devam ediyoruz. Salgın koşullarının getirdiği kısıtlamaların kaldırılmasıyla birlikte uçuş operasyonlarımız 2019 rakamlarına hemen hemen ulaştı. Gelecek dönemi hızla planladık, filomuza ilave uçakları katmaya başladık.

Türk Hava Yolları Uçuş Akademisinden başarı ile mezun olan pilotlarımızın, pandemi nedeniyle ara verilen eğitim süreçlerini hızlandırdık. Eğitimlerini tamamladıktan sonra bekleme sürecine giren arkadaşlarımızı, hızlı ve planlı bir şekilde bünyemize katmaya devam edeceğiz. Ayrıca, pilot eğitim borcu geri ödemeleri konusunda ilgili arkadaşlarımızı rahatlatacak belirli iyileştirmeleri uygulamaya koyuyoruz.

Kokpit ve kabin ekiplerimizle ilgili yeni düzenlemeleri içeren çalışmalarımızı da başlattık. Uçuş emniyetini göz ardı etmeden dar gövdeden geniş gövdeye geçişleri sürdürürken, kaptanlık eğitimlerine de hız verdik. Bugün 113 Kaptan Pilotumuzun dar gövdeden geniş gövdeye geçirilmelerine, 167 İkinci Pilotumuzun da Kaptan Pilot Adayı olarak onaylanmalarına karar verdik. 2023 yılının uçuş ekibi ihtiyacını yeniden revize ederek pilot alımlarını da şimdiden planlamaya başladık. Bunun yanı sıra, ekip planlama konusundaki toplanan taleplerle ilgili olarak, yapılacak ortak çalışma ile emniyet, verimlilik ve personel memnuniyetini en iyi şekilde dengeleyecek çalışmaları hayata geçireceğiz.

Şirketimizin başarısını sürdürmesi için sizlerin gayretli çalışması çok önemli ve bu çabayı göstereceğinize yürekten inanıyorum. Bizler de ortak akılla kararlarımızı üretecek ve uygulayacağız.

Yaklaşan Ramazan Bayramınızı şimdiden tebrik eder, ailenizle birlikte sağlık ve sıhhat içerisinde geçirmenizi dilerim.

Prof. Dr. Ahmet Bolat
Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı

Facebook ile Yorum Yapın

Diğer Haberler

Uzay çöpleri 60 yıllık tarihiyle şaşırtıyor!

Uzay şimdilik henüz gizemini koruyan bir şey olsa da alçak uzay olarak kabul edilen dünya görüngesi bugün erişim alanımız dahilinde. Uydular, uzay araçları, uzay...

Bilal Sarı: Tiger Meet 2015’den Kalanlar

NATO’ya bağlı ülkelerin hava kuvvetlerine mensup “kaplan filo”lar her yıl farklı bir ülkenin ev sahipliğinde bir araya geliyorlar. 2015 yılında ev sahipliği sırası Türk...

Benzer Haberler

THY uçağı kalkışta kenar işaret ışıkları ve taksi çıkış bilgi panelini parçaladı

 Romanya Sivil Havacılık Emniyeti Soruşturma ve Analiz Otoritesi (AIAS), 17 Nisan'da tarihinde Bükreş-Otopeni Uluslararası...

Sektör liderleri Sürdürülebilir Gökyüzü Dünya Zirvesi 2024’te ‘radikal işbirliğini’ savunuyor

Sürdürülebilir Gökyüzü Dünya Zirvesi 2024, hükümet, havacılık yakıtı sağlayıcıları ve daha geniş anlamda endüstri...

Libyalı havayolu şirketi, aradan geçen 17 yıl ve aradaki iç savaşın ardından Airbus’a yeniden uçak siparişi verdi

Geçen hafta, Libya'nın en büyük özel havayolu Berniq Air, Airbus ile altı adet A320neo...

Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı 2024 yılı Nisan ayına ait hava yolu uçak, yolcu ve yük istatistikleri açıklandı

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü, Hakkari Yüksekova...

Singapur Havayolları uçağında yaşanan şiddetli türbülans can aldı

Singapur Havayolları uçağındaki yolcular yaşanan şiddetli türbülansı sırasında  kabinin her tarafına insan ve nesnelerin...

Ankara Esenboğa Havalimanı 2024 yılı Nisan ayına ait hava yolu uçak, yolcu ve yük istatistikleri açıklandı

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü, Ankara Esenboğa...

TAV Technologies Güney Amerika pazarında büyüyor

Türkiye’nin önde gelen teknoloji şirketlerinden TAV Technologies, Şili Santiago ve Panama’da beş havalimanında hizmet...

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) 91’inci yaşını kutluyor

1933 yılından günümüze farklı isim ve statülerde görevine devam eden Devlet Hava Meydanları İşletmesi...