THY internet  sayfasından  yapılan açıklamada, 17, 18 ve 19 Ocak 2016 tarihlerinde  uçuş iptalleri yaşayan yolcuların  bazı haklardan faydalanabileceği  açıklandı.

THY’nin açıklaması şöyle:

17 Ocak 2016 ve öncesinde düzenlenen biletlerle 17, 18 ve 19 Ocak 2016 tarihlerinde İstanbul kalkışlı ya da varışlı uçuşlarda seyahat edecekseniz, olumsuz hava koşulları nedeniyle bazı haklardan yararlanabileceksiniz. Bunun için bilet işlemlerinizi en geç 27 Ocak 2016 gün sonuna kadar gerçekleştirmeniz gerekiyor. 

Rezervasyon ve güzergâh değişiklikleri

Rezervasyon değişikliğiniz, aynı ücret sınıfında yer olmasına bakılmaksızın ücretsiz olarak gerçekleştirilecek.

Biletin iptal/iade işlemi

Biletinizin iptal/iade işlemini gerçekleştirirken ücret koşullarına bakılmayacak ve iadeniz kesintiye uğramayacak. Ayrıca grup rezervasyonları için de aynı şekilde iptal/iade işlemi yapabilirsiniz.

Bilet süresinin uzatılması

Herhangi bir ücret farkı ödemeden biletinizin süresini 1 Şubat 2016 (dâhil) tarihine kadar uzatabilirsiniz. İadeniz bu işlem sırasında kesintiye uğramayacak. Bilet sürenizi 1 Şubat 2016 tarihinden sonrası için uzatmak isterseniz, işlem ücret koşulları doğrultusunda gerçekleştirilecek.

Olumsuz hava koşulları nedeniyle seyahatinizde herhangi bir aksaklıkla karşılaşmamanızı ve keyifli bir yolculuk geçirmenizi dileriz.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.