Türk Hava Kurumu’nun (THK) kurumsal kapasitesinin geliştirilmesi Çalıştayı, Ankara Milli Kütüphane salonlarında 4 – 6 Kasım 2022 tarihinde yapıldı.

Üç gün süren çalıştayda slogan “ Yeni ufuklara doğru, güvenle” idi.

Beş ayrı salonda konularının uzmanı ve diğer katılımcıların birlikte oldukları çalışma konuları şöyle idi.

· Gençlerle ilgili görevler

· Teşkilat

· Hava Sporları

· Finansal yönetim / Mali analiz

· Havacılık endüstrisi

Çok yoğun ve detaylı paylaşımların yapıldığı çalışmalardaki tüm konular titizlikle kayıtlara geçirildi. Çalıştay sonuç bildirgesi en kısa sürede hazırlanarak tüm havacılık camiası ile paylaşılacak. 6 Kasım 2022 Pazar günü kapanış sunumları üç günün özeti gibiydi. Türk Hava Kurumu’nun eski güzel günlere dönmesi için umutların yeşerdiğini söyleyebiliriz. Ancak tespitleri yapılan aksaklıkların giderilmesi ve gündeme gelen yeni projelerin gerçekleştirilmesi artık yeniden görevlendirildiğini öğrendiğimiz THK Kayyum Heyetinin omuzlarında görülüyor.

Havacılık Endüstrisi Salonundan bir görüntü

Dikkati çeken başka bir konu ise THK Kayyum Heyeti Başkan Vekili  Ali Yüksel’in Çalıştayı bir orkestra şefi gibi yönetmesiydi. Her zamanki kibarlığı ve nezaketi tüm katılımcılar tarafından övgüyle karşılandı.

Çalıştayın parlayan yıldızları ise Genç Kanatlar idi. Girişkenlikleri ve haklı talepleri ile gönülleri fethettiler.

Çalıştayı yakından takip eden Bağımsız Havacılar yazarı Mustafa KILIÇ, sonuç bildirgesini ayrıca değerlendireceğinin altını çizerek, Çalıştayın Türk havacılığına hayırlı olmasını diledi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.