Türk Hava Yolları pilot ihtiyacını karşılamak için Okan Üniversitesi ile işbirliği yaptı

Dünya’nın en çok ülkesine uçan hava yolu markası Türk Hava Yolları küresel çaptaki yükselişini sürdürmesinde önemli rol oynayacak insan kaynağını oluşturmak için de çalışmalarını sürdürüyor. Bu çalışmalar kapsamında Türk Hava Yolları pilot ihtiyacını karşılamak için Okan Üniversitesi ile önemli bir işbirliğine imza attı.

3 Mayıs 2017 tarihinde Türk Hava Yolları Genel Müdürlük binasında düzenlenen imza törenine; Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi, İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Abdulkerim Çay, Uçuş İşletme Genel Müdür Yardımcısı Levent Yılmaz, İnsan Kaynakları Başkanı Ebubekir Akgül, Uçuş Eğitim Başkanı Sedat Şekerci, Okan Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Bekir Okan, Rektör Prof. Dr. Şule Kut,  İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Güner Gürsoy ve Pilotaj Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Özlem İlday katıldı.

Anlaşma sonrası açıklamalarda bulunan Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi; “Dünyanın en iyi havayolu olma hedefimiz doğrultusunda şirketimiz bayrağımızı gökyüzünde dalgalandıracak iyi yetişmiş pilotlara gelecekte de ihtiyaç duyacaktır. İnanıyorum ki Okan Üniversitesi ile kurduğumuz bu işbirliği sayesinde Türk Hava Yolları ailesine katılacak pilotlarımızın her biri gökyüzündeki başarı hikayemizin altına yeni bir imza atacaktır.” şeklinde konuştu.

Gerçekleşen anlaşma ile teorik eğitimlerini Türk Sivil Havacılık Mevzuatı çerçevesinde Okan Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Pilotaj Bölümü’nde alacak öğrenciler insan kaynakları süreçlerinde başarılı oldukları takdirde Türk Hava Yolları bünyesinde II. Pilot olarak çalışma fırsatı bulacak.

Türk Hava Yolları yetkilileri, eğitim sürecinde Okan Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Pilotaj Bölümü öğrencilerini düzenli olarak takip edecek ve Pilotaj Bölümü’nün gelişimine destek olacak.

Okan Üniversitesi Pilotaj Bölümü’ne devam eden ve programa yeni katılacak öğrencilerin tamamı Türk Hava Yolları A.O. şartlarını sağlamaları halinde programa dahil olabilecek.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.