Çarşamba, Mayıs 22, 2024
Ana SayfaSivil HavacılıkCondor, plaj şemsiyelerinden ilham alan yeni uçak tasarımını tanıttı

Condor, plaj şemsiyelerinden ilham alan yeni uçak tasarımını tanıttı

Thomas Cook’un iflası sonrası 2020 yılında Alman Hükümetini sağladığı mali destekle iflastan kurtulan Condor Hava yolları kendisini yeniden tanımlarken, imaj değiştirmede radikal adımlar atıyor.

Motto: Tutkunun Pusulası

Hava yolu şirketi Condor, uçaklarında yeni bir görünüm sergiliyor. Yeni marka kimliği, seyahat ve tatille ilgili nesnelerden ilham aldı:

Şemsiyeler, plaj sandalyeleri ve banyo havluları” 

Condor CEO’su Ralf Teckentrup, “Yeni ticari markamız şeritler, mecazi markamız kökenimizi ve renklerin çeşitliliğini temsil ediyor” dedi. “Bu üçlü yeni, geriye kalan tutkumuz. Condor’u her zaman benzersiz kılmıştır ve bu nedenle iddiamıza da yansımıştır: Tutku bizim pusulamızdır.” dedi.

Yeni marka kimliğinin tasarımı ve yaratılması, Berlin’de Remo Masala’nın yönetiminde gerçekleşti.

Masala, “Condor’un uzun geleneği ile marka kimliğini revize etmek, kökenlerine ve geleceğin gereksinimlerine saygıya dayalı hassas bir etkileşimdir. Amacımız Condor’a, mantığı Condor’un marka özünde birleşen özel bir görsel bağımsızlık kazandırmaktı: buluş tatil uçuşu ve etkili tatil kodu, yaz çizgileri, neşe ve özgürlük.” dedi.

Kurumsal kimliğin ana renkleri sarı ve mavi. Kontrast renk gri ile tamamlandı. . Bir daire içindeki akbaba olan Condor mührü, Almanya’nın en etkili tasarımcılarından biri olan Otl Aicher’e kadar uzanıyor. Figüratif markaya daha ince ve daha dinamik çizgilerle bir makyaj yapıldı. Yine de uçağın kuyruk ünitesinde bulunabilecek. Condor yazısı da uyarlandı: Artık daha kompakt ve yeni küçük harf, kelime işaretini görüntüyle daha bağımsız ve tutarlı hale getirdi. Logo, uçağın gövdesinde yüksek kontrastlı siyah renkte görünüyor.

Başlangıçta, Condor’un uçağı şeritli bir görünümde beş renk taşıyacak: sarı, kırmızı, mavi, yeşil ve bej, Condor’un konuklarının, çalışanlarının çeşitliliğini ve Condor ile dünyayı keşfetmeye yönelik çok sayıda fırsatı temsil ediyor.

Mürettebat üniformaları, boyun atkısı, kravat ve iğne gibi aksesuarlar da gemide, havaalanlarında, web sitesinde ve sosyal medyada yerini alacak yeni tasarımda da parlayacak: önümüzdeki haftalarda ve aylarda birçok ürün bardak, battaniye ve çatal bıçak takımı gibi yerdeki tüm malzemelerin yanı sıra biniş kartları, kimlik kartları ve havaalanı tabelaları gibi yerdeki tüm malzemeler değiştirilecek. Değiştirme, eski tasarımdan hiçbir şey atılmadan, ancak her şey tüketilmeden art arda çalışacak. Filonun yaklaşık yüzde 80’i 2024’e kadar yeniden boyanacak çünkü zaten yeni boya işleri yapılacak. Condor böylece marka kimliğini ve filosunu yeniden tasarlamanın en sürdürülebilir yolunu seçiyor.

Yeni tasarım, sonbaharda Condor için havalanacak olan ilk A330neo ile Toulouse’da tanıtıldı.

Filo, şeritli bir görünümde beş farklı renge sahip olacak: sarı, kırmızı, mavi, yeşil ve bej, “Condor’un konuklarının, çalışanlarının çeşitliliğini ve dünyayı keşfetmek için çok sayıda fırsatı” temsil ediyor.

Condor, marka değişikliğinin bir parçası olarak, 2024 yılına kadar filosunun yaklaşık %80’ini yeniden boyamayı planlıyor. Planespotters.net’e göre, havayolu şu anda toplam 51 uçak işletiyor. Condor’a göre, 2022 yazına kadar beş Boeing 757 ve bir Airbus A321 olmak üzere toplam altı uçak yeni tasarımla uçacak.

Yeni tasarım,  ilk A330neo ile Toulouse’da tanıtıldı.

Facebook ile Yorum Yapın

Diğer Haberler

Uzay çöpleri 60 yıllık tarihiyle şaşırtıyor!

Uzay şimdilik henüz gizemini koruyan bir şey olsa da alçak uzay olarak kabul edilen dünya görüngesi bugün erişim alanımız dahilinde. Uydular, uzay araçları, uzay...

Bilal Sarı: Tiger Meet 2015’den Kalanlar

NATO’ya bağlı ülkelerin hava kuvvetlerine mensup “kaplan filo”lar her yıl farklı bir ülkenin ev sahipliğinde bir araya geliyorlar. 2015 yılında ev sahipliği sırası Türk...

Benzer Haberler

THY uçağı kalkışta kenar işaret ışıkları ve taksi çıkış bilgi panelini parçaladı

 Romanya Sivil Havacılık Emniyeti Soruşturma ve Analiz Otoritesi (AIAS), 17 Nisan'da tarihinde Bükreş-Otopeni Uluslararası...

Sektör liderleri Sürdürülebilir Gökyüzü Dünya Zirvesi 2024’te ‘radikal işbirliğini’ savunuyor

Sürdürülebilir Gökyüzü Dünya Zirvesi 2024, hükümet, havacılık yakıtı sağlayıcıları ve daha geniş anlamda endüstri...

Libyalı havayolu şirketi, aradan geçen 17 yıl ve aradaki iç savaşın ardından Airbus’tan yeniden uçak siparişi verdi

Geçen hafta, Libya'nın en büyük özel havayolu Berniq Air , Airbus ile altı adet A320neo ve A321neo...

Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı 2024 yılı Nisan ayına ait hava yolu uçak, yolcu ve yük istatistikleri açıklandı

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü, Hakkari Yüksekova...

Singapur Havayolları uçağında yaşanan şiddetli türbülans can aldı

Singapur Havayolları uçağındaki yolcular yaşanan şiddetli türbülansı sırasında  kabinin her tarafına insan ve nesnelerin...

Ankara Esenboğa Havalimanı 2024 yılı Nisan ayına ait hava yolu uçak, yolcu ve yük istatistikleri açıklandı

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü, Ankara Esenboğa...

TAV Technologies Güney Amerika pazarında büyüyor

Türkiye’nin önde gelen teknoloji şirketlerinden TAV Technologies, Şili Santiago ve Panama’da beş havalimanında hizmet...

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) 91’inci yaşını kutluyor

1933 yılından günümüze farklı isim ve statülerde görevine devam eden Devlet Hava Meydanları İşletmesi...