Yaklaşık 4 kilogram ağırlında bir parça aracınızın üzerine düştüğünde ne düşünürsünüz?

Cumartesi günü Japonya’nın Osaka kentinde yer alan Kansai Havalimanı’ndan kalkan KLM’e ait Boeing 777 tipi yolcu uçağından kopan bir kanat parçası bir otomobilin üzerine düştü. Yaklaşık 4 kilogram ağırlındaki metal levha nedeniyle araçta hasar oluşurken ölen ya da yaralanan olmadı.

Japonya Ulaştırma ve Turizm Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada soruşturma ve incelemenin başlatıldığı, kopan parçanın uçak üzerindeki etkileri ve neden düşmüş olabileceği üzerine bir çalışma yapılanacağı duyuruldu.

Ulaştırma ve Turizm Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre içinde iki kadının bulunduğu aracın camına saplanan yaklaşık 60 santimetre boyundaki metal levha nedeniyle kimse yaralanmadı. Araçta bulunanların polise haber vermesi ile ortaya çıkan olayda parçanın koptuğu uçağın güvenli şekilde Amsterdam’a ulaştığı açıklandı.

321 yolcu ve mürettebatın bulunduğu uçağın Amsterdam’a yolculuğunda her hangi bir anormalliğin yaşanmadığı belirtilirken yapısal olmayan parçanın uçağın sağ kanadına ait olduğu ve uçak 2,400 metre seviyesindeyken düştüğü tahmin ediliyor.

www.BagimsizHavacilar.com

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.