Avrupa, Asya ve Orta Doğu’dan yatırımcıların Malezya Hava Yolları ile ilgilendiği hava yolunun yönetim kurulu üyesi tarafından açıklandı.

Malezya Hava Yolları yönetiminde yer alan eski Malezya Ekonomi Bakanı Daim Zainuddin, katıldığı bir televizyon programında yabancı yatırımcılardan bazılarının tüm hisselerden ziyade ortaklık için masada olduğunu söyledi. Zainuddin hükumetin şirkete nakit girişi sağlayarak ortak olmayı planlayan yatırımcılara açık kapı bıraktığını ifade etti.

Tamamen Malezya devletine ait bir KİT konumunda bulunan Malezya Hava Yolları’nın her hangi bir ortaklık durumunda nasıl bir yönetim sistemine geçileceği konusunda çalışmalar yürütülüyor.

Zainuddin, katıldığı televizyon programında Malezya Hava Yolları’nın düşük maliyetli hava yolu şirketi Air Asia ile birleşmesinin masada olmadığını söyledi.

Daim Zainuddin, 2018 yılında gerçekleştirilen seçimler sonrasında KİT’lerin ekonomik olarak iyileştirilmesi ve yolsuzlukla mücadele komisyonu üyesi olarak Malezya Hava Yolları yönetiminde yer alıyor.

Kaynak: www.BagimsizHavacilar.com

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.