Havacılıkta geleceğin kapılarını aralayacak İstanbul Yeni Havalimanı’nda hava yolundan kargoya, yer hizmetlerinden perakende alanlara kadar farklı iş kollarında anlaşmalar yapılmaya başladı. 100’e yakın hava yolu şirketine hizmet verecek olan havalimanı, İpek Yolu’nu havadan kuracak

TÜRKİYE’NİN VİTRİNİ OLACAK

Türkiye’ye ilk kez gelecek hava yolu şirketlerine ev sahipliği yapacak olan İstanbul Yeni Havalimanı, Türkiye’nin dünyaya açılan vitrini olmaya hazırlanıyor. 100’e yakın hava yolu şirketine ev sahipliği yapacak olan havalimanı, yolcu deneyimi, konfor ve teknoloji alanında çağın ötesinde uygulamalarla tasarlanıyor. 2018 yılında hizmete açılması için inşaat çalışmalarının süratle devam ettiği havalimanında, bir taraftan da ticari anlaşmalar hayata geçiriliyor. Bu anlamda Mayıs ayı içerisinde kargo, yer hizmetleri, ticari alanlar ve hava yolu şirketleri ile önemli anlaşmalar imzalandı.

KESKİN: YOĞUN İLGİ BİZİ HEYECANLANDIRIYOR

Gerçekleştirilen anlaşmalarla ilgili bilgi veren İGA Havalimanı İşletmesi İcra Kurulu Başkanı Hüseyin Keskin, “İstanbul Yeni Havalimanı’nı halkımızla buluşturabilmek için işbirliklerimizle ilgili çalışmalarımız hızla devam ediyor. Mayıs ayında kargo alanı, yer hizmetleri, hava yolu şirketleri gibi birçok alanda iş ortaklarımızla bir araya gelip önemli anlaşmalar gerçekleştirdik. Havalimanımıza olan yoğun ilgi bizi heyecanlandırıyor. Yakında bu anlaşmalarımızı duyurmaya başlayacağız. Dünyanın yeni bölgeleri ile ülkemiz arasında kurduğumuz köprüler sayesinde Türkiye’nin ticari gücüne güç katacak ve bu sayede kelebek etkisi ile ekonomik kalkınmamıza ivme kazandıracağız. Havalimanımız, şimdiye kadar Türkiye’ye doğrudan uçuşu olmayan Hindistan ve Çin gibi ülkelerin İstanbul’a bağlanabilmesini sağlayarak İpek Yolu’nu “havadan” kuracak. Ortak ticaretleri yüzyıllar öncesine dayanan küresel aktörlere yeni fırsatlar oluşturacak, sadece Türkiye’de değil, tüm dünyada rekabete yeni bir soluk getireceğiz”. dedi.

DÜNYACA ÜNLÜ 400 MARKA YER ALACAK

Havacılıkta hem doğal bir transfer noktası hem de çok cazip bir destinasyon olan İstanbul Yeni Havalimanı, bu zamana kadar Türkiye pazarında bulunmayan önemli perakende markalarına da ev sahipliği yapacak. Dünyanın en büyük duty free alanına sahip olacak İstanbul Yeni Havalimanı’nda birbirinden önemli yaklaşık 400 tane dünya markası yer alacak.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.