Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Diyarbakır’a giden Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım yeni havalimanı binası ile yapımı devam eden çevre yolunu ziyaret ederek, incelemelerde bulundu.

İncelemeler sırasında Bakan Yıldırım’a Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, Diyarbakır Milletvekilleri Galip Ensarioğlu ve Ebubekir Bal ve Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı üst düzey bürokratları eşlik etti. Havalimanı binasında incelemeler yapan Bakan Yıldırım Diyarbakır Havalimanı’nın sivil bölümünde yıllar boyunca çok iptidai şartlarda ve kısıtlamalarla seferler gerçekleştirildiğini anımsatan Yıldırım, bu sıkıntının yapımı tamamlanan yeni terminal binası ile son bulduğunu bildirdi.

“Modern altyapı imkanlarıyla, köprüleri, otoparkları, iç ve dış hat terminalleriyle muazzam bir havalimanı oldu. Diyarbakır’a yakışan güzel bir eser oldu” diyen Bakan Yıldırım, önümüzdeki yıllarda yurt dışı tarifeli seferler de yapılabilmesi için gereken çalışmaları yapacaklarına işaret etti, bakan Yıldırım yeni havalimanı binası hakkında yetkililerden bilgi aldıktan sonra havalimanından ayrıldı.

BY_DIY1 BY_DIY2 BY_DIY3 BY_DIY4

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.