Eğitim Bir-Sen Çaycuma Temsilciliği, Zonguldak’ın Çaycuma ilçesine bağlı Saltukova beldesindeki Zonguldak Havalimanı’nın isminin “15 Temmuz Demokrasi Havalimanı” olarak değiştirilmesini teklif etti.

Memur-Sen’e bağlı Eğitim Bir-Sen Çaycuma Temsilciliği, Zonguldak’ın Çaycuma ilçesine bağlı Saltukova beldesindeki Zonguldak Havalimanı’nın isminin “15 Temmuz Demokrasi Havalimanı” olarak değiştirilmesini teklif etti.

Eğitim Bir-Sen Çaycuma Temsilciliği’nden yapılan yazılı açıklamada, “15 Temmuz’da FETÖ destekli darbe kalkışmasına karşı Çaycuma halkımız ilk andan itibaren tepki göstererek meydanları doldurmuştur. Ordu içerisine sızmış olan bu kalleş yapılanma ülke yönetimine el koymaya kalkmışlardır. Bunlar milletin malı olan silahları düşmana karşı kullanmaları gerekirken, devletimize, milletimize ve halkımıza karşı kullanmış, şehitlerin verilmesine sebep olmuş, yönetime cebren el koymaya çalışmışlardır. Bu örgütün hedefleri; ülkemizi Suriye’ye, Irak’a ve Mısır’a dönüştürmektir. Bunların darbe ile gerçekleştirmek istedikleri amaç, Ortadoğu ve dünyada söz sahibi değil, sömürgeci batının emir kulu bir Türkiye’dir. Kahraman asil milletimiz, kalleş darbeyi ve darbeciyi ezip geçmiştir. Bütün bu ihanetin karşısında da milli iradeyi sahiplenen toplumun bütün kesimlerinden insanımız yaşlı, genç, kadın ve çocuk demeden sokaklara dökülmüş zorbalığa karşı kendini siper etmiş, ezilmiş, vurulmuş ve şehit olmuştur. Tankları durdurmuş, işgallere son vermiştir. Bütün dünyanın gözleri önünde menfur darbe girişiminin hiç silah kullanmadan nasıl durdurulacağının dersini vermiş ve tarihe geçmiştir. Çaycuma halkımız da bu noktada darbeye karşı dimdik bir duruş sergilemiş ve meydanları boş bırakmayarak Belediye meydanında nöbetler tutmuştur ve tutmaya da devam etmektedir. Bizler de Eğitim Bir-Sen Çaycuma Temsilciliği olarak darbeye karşı direnişin bir sembolü olarak Zonguldak Havalimanı’nın isminin ‘15 Temmuz Demokrasi Havalimanı’ olarak değiştirilmesini yetkililere teklif ediyoruz” denildi. (Pusula Gazetesi)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.