• Malatya Valiliği’nden 28 Temmuz saat 13:00’da yapılan notam bildirimi ile Malatya Havalimanı’nı kapatan notamın süresi 30 Temmuz saat 18:00’e uzatılmıştır.

Darbe girişimi sonrasında Malatya Valiliği’nce seyrüsefer sistemleri kapattırılan Malatya Havalimanı tekrar hava trafiğine açılıyor mu?

15 Mart darbe girişiminde cuntacıların kullanmak istedikleri ancak DHMİ ARFF ve Malatya Büyükşehir Belediyesi ekiplerince pisti hava trafiğine kapatılan Malatya Havalimanı 16 Temmuz’dan bu yana kapalı. Malatya Valiliği’nin emri ile ikinci bir emre kadar tüm seyrüsefer sistemleri kapatılan havalimanın ne zaman açılacağı merakla bekleniyor

16 Temmuz tarihinde Malatya Havalimanı için yayınlanan notamların sonuncusunun geçerliliği 28 Temmuz saat 16:00’da son buluyor. Malatya Valiliği’nden bu notamın süresinin uzatılması yönünde bir emir gelmez ise havalimanı 28 Temmuz saat: 16:00’dan itibaren tekrar hava trafiğine açılmış olacak.

Darbe girişiminden bu yana kapalı olan havalimanına yapılması gereken toplam yaklaşık 100 sefer iptal edilmiş durumda.

13 gün sonunda Malatya Havalimanı’na ilk olarak 29 Temmuz sabah 7:30’da Pegasus Hava Yolları uçağının inmesi bekleniyor.

Türk Hava Yolları İstanbul Atatürk Havalimanı-Malatya HavalimanıTKAHLMLX

Türk Hava Yolları/ AnadoluJet Ankara Esenboğa Havalimanı-Malatya HavalimanıTKESBMLX

Pegasus Hava Yolları İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı-Malatya HavalimanıPGSSAWMLX

Onur Air İstanbul Atatürk Havalimanı-Malatya Havalimanı8QAHLMLX

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.