30 Eylül 2017’de Air France hava yollarının Paris-Los Angeles seferi sırasında Atlas Okyanusu üzerinde parçalara ayrılan motora ait parçalar aranmaya devam ediyor.

2017 yılında Air France hava yollarının 66 sefer sayılı uçuşunda yaşanan motor parçalanması havacılık gündemine bomba gibi düşmüştü. Paris-Los Angeles seferi sırasında yaklaşık olarak Grönland üzerindeyken uçağın dört motorundan birisi adeta havada parçalara ayrılmıştı. Pilotların Kanada’ya gerçekleştirdiği zorunlu uçuş ile heyecanlı uçuş son bulurken olaya ilişkin incelemeler devam ediyor.

Havada parçalara ayrılan uçaktaki sorunun tam olarak belirlenmesi için yürütülen incelemelerde hayati öneme sahip bazı parçalar ise kayıp. Grönland’a düştüğü tahmin edilen motor parçalarını bulmak için yaklaşık iki yıldır çalışma yürütülüyor.

Farklı teknikler ile gerçekleştirilen aramalardan doğa koşulları nedeniyle henüz net bir sonuç alınamazken Fransız ulusal havacılık kazaları araştırma kurumu BEA kısa süre içerisinde Grönland’a bir arama ekibi göndererek yeniden kayıp parçaları bulmayı denemeyi planlıyor.

Kaynak: www.BagimsizHavacilar.com

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.