DHMİ Genel Müdürlüğü’nde düzenlenen toplantıda, İstanbul Yeni Havalimanının “Hava Sahası Tasarımı ve Hava Trafik Yönetimi” konuları ele alındı.

DHMİ Hava Seyrüsefer Dairesi Başkanlığı koordinesiyle gerçekleştirilen toplantıya İGA A.Ş, Türk Hava Yolları, Pegasus Hava Yolları, ULS Hava Yolları, Güneş Ekspress Hava Yolları, Tailwind Hava Yolları ve Atlas Global Hava Yolları temsilcileri katıldı.

DSC_0001

Toplantıda Hava Seyrüsefer Dairesi Başkanlığı; İstanbul Yeni Havalimanı Proje Etapları hakkında sunum yaparak, Havalimanı’nın açılış aşamasında devreye verilmesi planlanan ATC Sistemleri ve Hava Trafik Kontrol Personeli Planlamalarına yönelik bilgileri de sektör temsilcileri ile paylaştı.

İstanbul Yeni Havalimanı açılış zamanı dikkate alınarak hazırlanan Hava Sahası Tasarım Konsepti ile İstanbul Terminal Sahasının genişletilerek tamamının yeniden yapılandırılması kapsamında dizayn edilen, Uydu Tabanlı, RNAV1 gerektiren Taslak Geliş ve Kalkış Usullerinin tanıtımı katılımcıların bilgilerine sunuldu.

DSC_0002

Ayrıca yeni ATC sektör planlamaları, ihtiyaç duyulacak ATC sistemleri, personel planlaması, İstanbul Yeni Havalimanı’nın Komşu Ülkeler ve Eurocontrol Network Ağına etkileri ile ilgili bilgiler de sektör temsilcilerine verildi.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü’nün hazırladığı “Hava Sahası Tasarım Konsepti” hakkında tarafların soru cevap, görüş paylaşımı ve önerileriyle aktif bir katılımla verimli bir toplantı gerçekleştirildi.

DSC_0004

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.