Müşterilerinin dijital alışkanlıklarına ve kullanımlarına uyum sağlamak isteyen Air France, WhatsApp’ta müşterileriyle yeni bir iletişim kanalı sunuyor. Bu ücretsiz hizmet artık 22 ülkede ve 4 dilde (Fransızca, İngilizce, İtalyanca, Brezilya/Portekizce) 7/24 günü yapılıyor.

Mesajlaşma, insanlar ve işletmeler arasındaki etkileşimleri dönüştürüyor ve günde 2 milyar kullanıcıyla WhatsApp, kişi ve işletmelerin bağlantı kurmasını sağlıyor.

Başta Facebook Messenger olmak üzere birçok mesajlaşma ve sosyal medya platformunda yer alan Air France, daha proaktif müşteri hizmetleri sunarak ticari ilişkilerini güçlendirmeye devam ediyor.

Bu teklif, müşterileri uçuşlarından önce, uçuş sırasında ve sonrasında aşağıdakilerle destekliyor:

  • Louis sohbet botu aracılığıyla sık sorulan sorulara anında yanıtlıyor ve daha spesifik yanıtlar için bir Air France temsilcisiyle iletişime geçilebiliyor.
  • Müşteriler kaydolursa, biniş kartının verilmesinden uçuş bilgilerine kadar yolculuğun her önemli anında bildirimler gönderiliyor. (Programdaki veya biniş kapısındaki değişiklik; uçak kapısı kapanmadan önceki son çağrı  veya varışta bagaj teslim süreci vb.)

Buna ek olarak, kişiselleştirilmiş promosyonlar, müşterilerin daha geniş koltuklar seçme veya havalimanındaki Air France bekleme salonuna erişim satın alma seçenekleriyle seyahat deneyimlerini bir üst düzeye taşımalarına olanak tanıyacak.

Air France-KLM Müşteri Hizmetleri Direktörü Stéphanie Charlaix-Meyer, “Bu yeni kanalın kısa sürede başarıya ulaştığını görmekten mutluluk duyuyoruz. Air France’ın iki numaralı dijital iletişim noktasında; popülaritesine yönelik diğer pazarlarda uygulamaya devam edeceğimiz bir strateji olan müşteri hizmetleri açısından Air France’ın benimsenen yakınlık stratejisini doğruluyor.” dedi. 

Meta’da Ticari Mesajlaşma, Müşteri Satışları EMEA Başkanı Nicolas Farin, “Air France’ı en çok kullanılan iletişim kanallarından biri aracılığıyla hem yeni hem de mevcut müşterilerle buluşturmaktan gurur duyuyoruz. Bu ortaklığın WhatsApp’taki müşteri yolculuklarını iyileştirmeye devam ederek parmaklarının ucunda daha iyi, daha hızlı ve daha kişiselleştirilmiş deneyimler sunmasını umuyoruz .” ifadelerini kullandı.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.