Virgin Atlantic, Majesteleri Kraliçe II. Elizabeth’in onuruna en yeni uçağına Göklerin Kraliçesi adını verdi.

Havayolunun yepyeni Airbus A330neo’su G-VEII tesciline sahip ve Virgin Atlantic’in Queen of the Skies olarak adlandırılan ikinci uçağı. 2004 yılında, müteveffa kraliçe majesteleri Toulouse’daki bir törende aynı adı taşıyan bir Airbus A340-600’ü tanıtmıştı.

Virgin Atlantic’in baş müşterisi ve operasyon yetkilisi Corneel Koster şunları söyledi: ” Tıpkı 70 yıllık tarihi hükümdarlığı sırasındaki Kraliçe Elizabeth gibi, Virgin Atlantic de Birleşik Krallık bayrağını dünya çapında dalgalandırmaktan gurur duyuyor. Yakında ‘Göklerin Kraliçesi’ni filomuzda ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz ve bunun unutulmaz, çok sevilen bir hükümdara uygun bir saygı duruşu olarak hizmet etmesini umuyoruz.”

Virgin Atlantic, uçağına, Prenses Diana’ya saygı duruşunda bulunan Diana da dahil olmak üzere ilham veren kadınların adını verme konusunda uzun bir geçmişe sahip.
Virgin Atlantic’in mevcut filosunda, Suffragette hareketinin kurucusu ve kadın hakları aktivisti Emmeline Pankhurst’e saygı duruşunda bulunan Lade Emmeline (G-VLIB) yer alıyor.
 Fearless Lady (G-VEVE), Virgin Group’un kurucusu Richard Branson’ın müteveffa annesi Eve Branson’ın adı verildi. Eve, 2. Dünya Savaşı sırasında The Women’s Royal Naval Service – WRNS’e katılarak, erkek kılığına girerek planör dersleri aldı ve tehlikeli rotalarda  öncü bir hostes olarak çalışarak unutulmazlar arasında yer aldı.

 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.