Perşembe, Nisan 18, 2024
Ana SayfaSivil HavacılıkAirbus, DSEI Fuarı'nda

Airbus, DSEI Fuarı’nda

Airbus, savunma, uzay, güvenli haberleşme ve helikopter segmentlerinde öne çıkan ürün ve hizmet yelpazesini 14-17 Eylül tarihleri arasında Excel Londra’da düzenlenecek olan Uluslararası Savunma ve Güvenlik Ekipmanları (DSEI) fuarında sergileyecek.

H6-122 numaralı Airbus standında, A400M yeni nesil nakliye uçağı ve Skynet 6A askeri haberleşme uydusunun modellerinin yanı sıra H175M orta sınıf çok yönlü helikopterinin büyük ebatlı bir modeli de ziyaretçilere sunulacak.

Ziyaretçiler ayrıca, Birleşik Krallık’ın yeni orta sınıf helikopter (NMH) ihtiyaçlarını karşılayacak olan Airbus Helicopters yapımı H175M helikopteri hakkında daha fazla bilgi edinme şansı bulacak.

Airbus’ın, Skynet askeri uydu haberleşme yeteneği de dahil olmak üzere güvenli iletişim konusundaki uzmanlığı, DSEI’deki kilit teması olacak. Airbus, ortakları KBR, Leidos, Northrop Grumman ve QinetiQ ile birlikte gelecekteki Skynet hizmetleri konsorsiyumuna liderlik etmenin yanı sıra İngiltere Savunma Bakanlığı’nın gelecekteki askeri uydu haberleşme ihtiyaçlarına odaklanıyor.

Güvenli haberleşme, Airbus’ın Proteus Unity Satellite Modem sistemini kullanan rotor pervanesi iletişimi sayesinde görüş hattının ötesine (BLOS) taşınıyor. Bu yeni hafif sistem, platformun kendisinden herhangi bir giriş yapmaksızın pervane konumunu algılayan bir dalga kullanır ve iletimi her zaman optimum haberleşmeyi sağlayacak şekilde uyarlar.

‘Multi Domain Combat Cloud’ bilgi ağında Airbus, çok alanlı operasyonları nasıl gerçeğe dönüştürdüklerini gösterecek. Airbus temsilcileri, “Endüstrinin dijital temeli sağlamadaki rolü ve Savunma verilerinin gücünü açığa çıkarma” ve “Ordu savaş deneyimi: Gelecekteki karmaşık savaşlara hazırlanmak için teknolojiyi kullanma” gibi uzman panellere katılacak.

DSEI ayrıca, Airbus, Fujitsu and Thales UK’yi bir araya getiren ve İngiltere Savunma Bakanlığı’nın Kara Taktik Haberleşme ve Bilgi Sistemleri (LE TacCIS) programı için Sistem Entegratörü (SI) üzerinde iş birliği içinde çalışacak olan ICELUS’yi tanıtacak.

LE TacCIS programı, Haberleşme Bilgi Sistemleri (CIS) tarafından sağlanan bilinçli ve zamanında karar alma araçlarını sunarak kara ortamında yeni nesil taktiksel askeri iletişimi uygulamak amacıyla çok sayıda alt program ve projeden oluşmaktadır.

Mayıs 2021’de Airbus, 100. A400M teslimatına ulaştı ve aynı hafta dokuz operatör ülke (Belçika, Fransa, Almanya, Kazakistan, Lüksemburg, Malezya, İspanya, Türkiye ve İngiltere) için hizmet veren A400M küresel filosu, dünya çapında 100,000 uçuş saatini tamamladı.

Facebook ile Yorum Yapın

Diğer Haberler

Atatürk Havalimanı 30 Dakika Hava Trafiğine Kapandı

İstanbul'da gece saatlerinde Atatürk Havalimanı 30 dakika uçuş trafiğine kapatıldı, uçaklar Ankara, Antalya ,İzmir ve Çorlu Havalimanlarına yönlendirildi İstanbul'da gece etkisini gösteren yoğun tipi ve...

1 Milyon Yolcu Barajına Dayandı

Alanya Gazipaşa Havalimanı, 2014 yılına oranla yüzde 26 büyüdü. 2014 yılında 726 bin 201 olan yolcu sayısı 2015'te 912 bin 233 kişi olduAlanya Gazipaşa...

Benzer Haberler

Erzincan Yıldırım Akbulut Havalimanı 2024 yılı Mart ayına ait hava yolu uçak, yolcu ve yük istatistikleri açıklandı

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü, Erzincan Yıldırım...

Boeing çalışanlarının emniyet kaygısı panel patlamasından sonra %500 arttı

 Boeig'ten bir yönetici, bir ihbarcının açıkça konuştuğu için misillemeye katlandığını söylemesinin ardından, Boeing çalışanlarının...

Erhan Arıklı: Havacılık alanındaki en önemli projemiz Ercan Havalimanı’dır

 Erhan Arıklı "KKTC Havacılığında Gelişmeler ve Karşılaşılan Sorunlar” konulu panele katılarak, "Havacılık alanındaki en...

Adnan Menderes Havalimanı 2024 yılı Mart ayına ait hava yolu uçak, yolcu ve yük istatistikleri açıklandı

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü, İzmir Adnan...

Karadağ, Pegasus Havayolları’nın İstanbul seferini neden engelledi?

Karadağ hükümeti, Pegasus Hava Yolları'nın İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ile başkent Podgorica arasında uçuş...

Aeroflot’ta evcil hayvanlara yolcu koltuğunda seyahat

Rus hava yolu şirketi Aeroflot, evcil hayvanlarla birlikte yolcu koltuğunda seyahat imkanı veren uygulamayı...

Tacikistan, Türk vatandaşlarına vize uygulamaya başladı

Tacikistan, Türkiye'nin nisan ayı başında aldığı e-vize kararına karşı Türk vatandaşlarına uyguladığı vizesiz rejime...

Atlanta dünyanın en yoğun havalimanı olurken, İGA İstanbul Airport ilk 10’a girdi

Hartsfield-Jackson Atlanta (ATL), 2023 yılında havacılık merkezinden geçen 104.653.451 yolcuyla dünyanın en yoğun havalimanı...