Anadolu Üniversitesi Havacılık Parkı tarafından düzenlenen “Tayyareci Vecihi Hürkuş ve Eskişehir” adlı konferans, 3 Mart Cuma günü Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Mustafa Öç Konferans Salonu’nda gerçekleşti.

Birçok öğretim üyesi ve öğrencinin katıldığı konferansta konuşmacı olarak “Tayyareci Vecihi Hürkuş Müzesi Derneği” Yönetim Kurulu Başkanı Avukat Bahadır Gürer yer aldı.

Konferansın düzenlenmesine katkı sunan Havacılık Parkı Müdürü Doç. Dr. Ender Gerede, Havacılık Parkı olarak geçmişteki Türk tayyarecilerini, Türk havacılığının kahraman isimlerini anmayı, onları yaşatmayı, onların hikâyelerini anlatmayı bir sorumluluk olarak gördüklerini kaydetti. Bu kapsamda, yakın tarihle ilgili bir konferanslar dizisi hazırladıklarını dile getiren Doç. Dr. Gerede, “Konferansların ilkini, geçtiğimiz haftalarda Nuri Demirağ’ı anarak gerçekleştirdik. Bu konferanslar içerisinde Vecihi Hürkuş’u anmamamız düşünülemezdi. Bu sebeple, kendi hayatını Vecihi Hürkuş’un hayatını anlatmaya vakfetmiş, “Tayyareci Vecihi Hürkuş Müzesi Derneği” Yönetim Kurulu Başkanı Bahadır Gürer’i davet ettik.” diye konuştu.

Konferans, Bahadır Gürer’in hazırladığı “Vecihi Hürkuş ve Eskişehir” adlı sunumunun ardından sona erdi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.