Karabük’ün uzun süredir beklentisi içinde olduğu Karabük Havaalanı için ilk adım iş adamı Şefik Dizdar’ın yaparak Karabük Üniversitesi’ne bağışlayacağı eğitim pisti ile atılıyor.

Safranbolu Kültür ve Turizm Vakfı’ndan yapılan basın açıklamasında Karabük Valisi Mehmet Aktaş’ın öncülüğünde Safranbolu Kültür ve Turizm Vakfı Başkanı Şefik Dizdar ve Karabük Üniversitesi Rektörlüğü arasında Sivil Havacılık Yüksek Okulu için bir eğitim pistinin yapılması için görüşmelerin yapıldığı ve bu kapsamda bir protokolün imzalanacağı belirtildi.

Safranbolu Kültür ve Turizm Vakfı’ndan yapılan açıklamanın tamamı;

Karabük Valisi Mehmet Aktaş’ın öncülüğünde Safranbolu Kültür ve Turizm Vakfı Başkanı Şefik Dizdar ile Karabük Üniversitesi rektörlüğü arasında Karabük Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksek Okuluna bir “uçuş eğitim pistinin” Şefik Dizdar tarafından yaptırılarak bağışlanması hakkında görüşmeler yapılmış olup protokol hazırlanması çalışmaları başlatılmıştır.

Konuyla ilgili gelişmelerden Karabük kamuoyumuz bilgilendirilmeye devam edilecektir. Yapılacak olan anlaşmanın Karabük Üniversitemiz ve Karabük şehrimiz için hayırlı olmasını temenni ederiz.

Safranbolu Kültür ve Turizm Vakfı
Genel Sekreterliği

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.