AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, Karabük’e yapılması planlanan havaalanı ile ilgili Eğitim ve Araştırma Maksatlı Üniversite Tesisi (Hava Alanı) yapılması maksadıyla orman alanının üniversite adına 24 ay bedelsiz ön izni Orman Bakanı tarafından onaylandığını açıkladı.

Şahin, Karabük’e yapılması planlanan havaalanı ile ilgili çıkan ve içeriğinde bazı gerçeklerle uzak olan havaalanının sanki yapılmayacağı yönünde önyargılar oluşturduğunu gözlemlediklerini kaydetti.

Milletvekili Mehmet Ali Şahin, yaptığı yazılı açıklamasında, “ Orman ve Su İşleri Bakanımız Veysel Eroğlu ile yaptığımız görüşmeler sonucunda, Karabük’ün merkeze bağlı Aşağıkızılcaören köyü sınırları içinde bulunan 769 bin 401,34 metrekarelik ormanlık alanın, Eğitim ve Araştırma Maksatlı Üniversite Tesisi (Hava Alanı) yapılması maksadıyla Üniversite adına 24 ay bedelsiz ön izni, 30.05.2017 tarihinde Bakanımızca onaylanmıştır.
Orman ve Su İşleri Bakanımız Veysel Eroğlu’na ve Orman Genel Müdürü İsmail Üzülmez’e gösterdikleri ilgi ve destek için tüm Karabüklü hemşerilerimiz adına teşekkür ederiz.
Havaalanı yapımı ile ilgili süreç planlandığı gibi aksamadan devam etmektedir” ifadelerine yer verdi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.