Safranbolu Kültür ve Turizm Vakfı Başkanı işadamı Şefik Dizdar tarafından yapımı üstlenen Sivil Havacılık Yüksekokulu Uçuş Eğitim Pisti ile ilgili toplantı Karabük Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu binasında bulunan Rektörlük Toplantı Salonu’nda yapıldı.

Karabük Valisi Mehmet Aktaş Başkanlığında yapılan toplantıya Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Yaşar, Genel Sekreter Doç. Dr. Mücahit Coşkun, Karabük İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Uzun ve ilgili kamu kurumlarının müdürleri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Aktaş “Bu toplantı havaalanı olarak isimlendirdiğimiz ama özünde üniversitemizin Sivil Havacılık Yüksekokuluna Eğitim Pisti yapılmasına yönelik olarak yaptığımız üçüncü toplantı oluyor. Önceki toplantılarımızda konuyu üç başlıkta toplamıştık. Birincisi söz konusu alanın Karabük Üniversitesi genişleme alanına alınması, ikincisi bu alandaki orman, hazine ve özel mülkiyet durumunun tespit edilerek bunlarla ilgili yapılması gereken iş ve işlemlerin yürütülmesiydi. Üçüncüsü de belediye ve özel idare ile birlikte bir imar planının hazırlanmasıydı. Bu başlıklar altında topladığımız konuları hızlı bir şekilde neticelendirebilirsek, ondan sonra da farklı kurumlara ait arazilerin tahsisi için gerekli işlemleri yapacağız. Son olarak da özel mülkiyet ile ilgili kamulaştırma işlemlerini yapacağız. Önceki toplantılarda her kurum amirinin kendi kurumunu ilgilendiren konuları birinci elden kendisinin takip etmesini ve posta yoluyla evrak gönderilmeyerek ilgili kurumlara elden teslim edilmesi ile ilgili karar almıştık. İlk iki toplantımızı birer hafta arayla gerçekleştirmiştik. Bu toplantımıza iki hafta ara vermiştik, inşallah 15 günlük süre içersinde ciddi mesafeler almışızdır diye ümit ediyorum.” dedi.

Vali Mehmet Aktaş’ın yaptığı açılış konuşmasının ardından toplantı, karşılıklı fikir alışverişinde bulunulması ve hazırlanan çalışmaların katılımcılara anlatılması ile devam etti.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.