Hong Kong merkezli Cathay Dragon Hava Yolları’na ait A321-200 tipi yolcu uçağı Kamboçya’ya inişinde kuyruk sürttü, kuyruk bölgesi hasar alan uçağın günlerce yerde kalacağı açıklandı.

Cathay Pasifik ve Hong Kong hava yolları pilot birliğinin yürüttüğü inceleme kapsamında pilot hatası, teknik, mekanik ve hava koşullarına bağlı ihtimallerin göz önüne alındığı açıklanırken henüz daha detaylı bilginin verilmesinin mümkün olmadığı şirket tarafından açıklandı.

Geçtiğimiz Cuma günü meydana gelen olay sonrasında uçağı bakıma alan ekibin başında yer alan mühendis hasarın çok ciddi olmamasına rağmen onarımının zaman alacağını söyledi.

İnişi görüntülerken o anları da kayda alan yolcu yaptığı açıklamada, ilk çarpmanın biraz büyük olduğunu ve uçağın burun kısmının normalden daha fazla havada olduğunun hissedilebildiğini söyledi. Aynı yolcu inişin devam eden kısmında uçağın burnunun inmekte zorlandığını ifade etti.

143 yolcunun bulunduğu uçakta yolcu ve mürettebattan yaralanan bulunmazken 160 yolcunun uçağı dönüş seferi iptal edildi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.