Rize-Artvin Havalimanı’nın yapılacağı Rize’nin Pazar ilçesi Pazar Tüneli mevkiindeki sahil kesiminde yüklenici firma tarafından şantiye inşasına başlandı. Yapım ihalesi geçtiğimiz günlerde tamamlanan havalimanının 1800 gün (5 yıl) içerisinde tamamlanması planlanıyor. Şantiye alanının 15 gün içerisinde oluşturulacağı bölgede Mart ayı sonuna doğru Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımı ile temel atma töreninin düzenlenmesi bekleniyor.

Pazar Tünel Mevkiinde şantiye alanı için çalışmalar başladı.

Yapım ihalesinin gerçekleşerek, firmanın ihaleyi aldığı ve yer tesliminin yapıldığı Rize Artvin Havalimanının, 1800 gün (5 yıl) içerisinde tamamlanması planlanıyor.

havaliman4-001.jpg

Ana firma tarafından şantiye alanının 15 gün içerisinde düzeltilerek şantiyelerin kurulumunu gerçekleştireceği öğrenildi.Bu arada Mart ayı sonuna doğru da bu alanda temel atma töreninin yapılacağı belirtildi.

havaliman2-001.jpg

Havalimanı için çalışmaların başlaması ilçede heyecana neden oldu.

İş makinelerinin bu alanda çalışmaya başladığını öğrenen yüzlerce kişi bu tarihi anı görmek için çalışma yapılan yere giderek fotoğraf ve video çekip, selfie yapıyor.

Pazarlı vatandaşlar ise Rize Artvin Havalimanının Pazar ilçesinde ekonomik ve sosyal bir hareketliliğin başlaması için önemli bir yatırım olduğuna dikkat çekerek, “Yapandan, yaptırandan Allah razı olsun. memleketimiz için büyük bir yatırım” şeklinde memnuniyetlerini ifade ettiler. (pazar53)

 

 

 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.