Cumartesi, Mayıs 18, 2024
Ana SayfaSivil HavacılıkBirinci sınıfta uçan yolcu, kabin görevlisine "homofobik saldırıdan" tutuklandı

Birinci sınıfta uçan yolcu, kabin görevlisine “homofobik saldırıdan” tutuklandı

Delta Havayolları’nın Arizona’ya giden uçağının birinci sınıf bölümündeki yolcu, uçuş görevlisine homofobik hakaretler ettiği ve görevliye kendisine içki servis etmediği için fiziksel saldırı yaptığı iddiasıyla tutuklandı.

Christopher Alexander Morgan’ın kendisine alkol servisi yapmayı reddettiği için uçuş görevlisine bir bardak buz ve güvertedeki telefonu fırlattığı iddia ediliyor.

Morgan, 22 Nisan’da 2908 sefer sayılı uçuş Phoenix Sky Harbor Uluslararası Havalimanı’na indiğinde tutuklandı ve kendisine uçuş mürettebatına müdahale etme yasal suçlaması yöneltildi. Söz konusu suçlama 20 yıla kadar hapisle cezalandırılabilir.

The Daily Beast’in Federal Soruşturma Bürosu’ndan (FBI) elde ettiği yeminli ifadeye göre yolcu, uçuş görevlisine “i**e” ve “n***ş” dedi.

Tartışmanın uçak Atlanta’dan ayrılmadan önce başladığı bildirildi. Morgan’ın koltuğunu “tamamen geriye yatırdığı” ve “emniyet kemerini takmayı” reddettiği iddia ediliyor.

Yeminli ifadeye göre iki uçuş görevlisi yolcuya koltuk sırtını kalkış için dik konuma getirmesi gerektiğini söyledi fakat yolcu reddederek “işbirliğine yanaşmadı ve talimatlara uymadı”.

Kalkıştan sonra kendisine alkollü içecek servis edildi fakat ikinci kez sipariş verdiğinde iddiaya göre onu kızdıran alkolsüz bir içecek ikram edildi.

İfadede Morgan’ın “HD’ye [uçuş görevlisinin yeminli ifadede böyle tanımlanıyor] i**e ve “n***ş” dediği ve HD’ye bir bardak buz fırlattığı” belirtiliyor.

İfade “2G koltuğunda oturan yolcu RO [belgede tanımlanan başka bir yolcu], Morgan’ın saldırganlığını azaltmak için Morgan’a bir şey söylediğinde, Morgan yolcu RO’ya kızdı ve tuttuğu bardağı RO’nun yüzüne doğru tuttu” ifadeleriyle devam ediyor.

Uçuş görevlisi kaptanı bilgilendirmek için uçaktaki mutfağa gittiğinde sanık koltuğundan kalktı, telefonu aldı ve görevliye göğsünden vurdu.

Olay uçuş görevlilerinden birinin kokpitin kapısında “uçuş ekibinin güvenliğine dair endişeler nedeniyle” nöbet tutmasına neden oldu.

Uçak Phoenix’e indikten sonra Morgan, FBI tarafından tutuklanıp sorgulandı. Yeminli ifadeye göre Morgan, “uçuş görevlisinin eşcinsel olduğunu ve bunun onu rahatsız ettiğini” iddia etti.

Ayrıca Morgan, homofobik olduğunu ve bunun “uçuş görevlisine karşı öfkesinin artmasına neden olmuş olabileceğini” de itiraf etti.

The Independent yorum talebiyle Delta Havayolları’na ulaştı fakat henüz yanıt alamadı.

Facebook ile Yorum Yapın

Diğer Haberler

Uzay çöpleri 60 yıllık tarihiyle şaşırtıyor!

Uzay şimdilik henüz gizemini koruyan bir şey olsa da alçak uzay olarak kabul edilen dünya görüngesi bugün erişim alanımız dahilinde. Uydular, uzay araçları, uzay...

Bilal Sarı: Tiger Meet 2015’den Kalanlar

NATO’ya bağlı ülkelerin hava kuvvetlerine mensup “kaplan filo”lar her yıl farklı bir ülkenin ev sahipliğinde bir araya geliyorlar. 2015 yılında ev sahipliği sırası Türk...

Benzer Haberler

Boeing’in gösterişten uzak başkanı CEO avıyla dikkatleri üzerine çekiyor

Halef seçimi Boeing yöneticileri için en önemli kararlardan biri...Boeing Co.'nun yönetim kurulu, ABD'li uçak...

Uçakta yumruklar konuştu (video)

Japonya'nın düşük maliyetli havayolu ZIPAIR ait Boeing 787 tipi uçakta yaşanan karşılıklı yumruklaşma bir...

Türk Hava Yolları Afganistan seferlerini yeniden başlatıyor

Türk Hava Yolları (THY) 21 Mayıs’ta Afganistan’ın başkenti Kabil’e uçuşlarını yeniden başlatacağını duyurdu.Havayolu şirketi,...

Kırgızistan Devlet Kuruluşu “Kyrgyzaeronavigatsia”, Bölgesel Hava Seyrüsefer Emniyeti Koordinasyon Platformuna (SOCEA) katıldı

Kırgızistan Devlet Kuruluşu “Kyrgyzaeronavigatsia”, Bölgesel Hava Seyrüsefer Emniyeti Koordinasyon Platformuna (SOCEA) katıldı.DHMİ Genel Müdürlüğünde...

Sabiha Gökçen Havalimanı için teklif

Sabiha Gökçen Havalimanı 4 milyar dolarlık dev bir anlaşma ile yeni sahiplerine kavuşabilir. Malezya...

Pegasus Hava Yolları filosunda kaç uçak var?

Pegasus Hava Yolları’ndan KAP’a yapılan açıklamada, 1 Ocak – 31 Mart 2024 dönemine ilişkin...

Çanakkale Havalimanı 2024 yılı Nisan ayı hava yolu uçak, yolcu ve yük istatistikleri açıklandı

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü, Çanakkale Havalimanı’nın...

ABD Adalet Bakanlığı Boeing’e dava açmaya hazırlanıyor

ABD Adalet Bakanlığı ( DOJ ), Boeing'e 737 MAX jetinin karıştığı iki ölümcül kaza nedeniyle dava...