Hürriyet gazetesi Ekonomi yazarlarından Vahap Munyar, geçtiğimiz hafta deprem ile sarsılan Bodrum’u ziyaret ederek çeşitli görüşmelerde bulundu.

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ile görüşen Vahap Munyar, bu görüşmeyi gazetedeki köşesine taşıdı. Depremde iyi bir sınav verdiklerinin altını çizen Kocadon bölgedeki turistlerin ağırlıklı olarak Rusya, Ukrayna ve İsrail’den geldiğini İngiliz turistlerde ciddi düşüş yaşandığını söyledi. Yerli turistin Bodrum bölgesi için önemli olduğunu söyleyen Kocadon, Bodrum’u tercih eden yerli turist sayısından duyulan memnuniyeti ifade etti.

Geçtiğimiz yıl Milas Bodrum Havalimanı’nı 1907 özel iş jetinin kullandığını belirten Kocadon, bu uçaklar ile 8,139 turistin bölgeye geldiğini bu yılın ilk altı ayında gelen iş jeti sayısının 715 ve getirdiği yolcu sayısının ise 2 bin 717 olduğunu belirtti. 2017 turizm sezonunda Milas Bodrum Havalimanı’na inmesi beklenen iş jeti sayısının geçen yılı aşarak 2 bin 200’ü bulmasını beklediklerini belirten Kocadon, bu uçaklarla 5 bini yabancı olmak üzere 9 bin 100 turistin bölgeye gelmesini beklediklerini ifade etti.

Vahap Munyar’ın yazısının devamını okumak için; Açgözlülük yapmadık deprem sınavını geçtik 2200 özel jet gelecek

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.