Boeing’in CEO’su Dave Calhoun, şirketin 2021’in sonunda 2020’nin başında düşünüldüğünden çok daha fazla personel çıkaracağını açıkladı.

Calhoun, 2020’nin üçüncü çeyreğinde 466 milyon dolarlık net zarar nedeniyle Boeing’in Nisan 2020’de planlanandan 30 bin daha fazla çalışanı çıkarılacağını duyurmuştu.

Boeing CEO’su, 28 Ekim’de çalışanlara gönderdiği bilgilendirme mesajında, şirketin havayolu müşterilerinin nakit rezervi konusunda çaresiz olduklarından şikayet etti ve bunun da üretimine yönelik talepte ciddi bir düşüşe neden olduğunu aktardı.

Calhoun mesajında şunları kaydetti;

“Bugün üçüncü çeyrek mali sonuçlarımızı paylaştığımız için, COVID-19’un ticari havacılık pazarı ve işimiz üzerindeki derin etkileri, geçen yılın bu zamanına göre daha düşük gelir, kazanç ve nakit akışına yansıyor. Genel iş sürekliliği çabalarımız ve hükümet, savunma ve uzay müşterilerimiz dahil olmak üzere müşteri tabanımızın çeşitliliği, zor kararlar aldığımız ve taahhütlerimizi yerine getirdiğimiz için biraz rahatlama sağladı. Pazar gerçeklerine uyum sağladığımız için, iş birimlerimiz ve fonksiyonlarımız, çalışanlarımız ve şirketimiz üzerindeki etkiyi sınırlandırmak için doğal yıpranma ve istikrara öncelik vermek için dikkatli bir şekilde önemli kararları alıyor. 2021 sonuna kadar yaklaşık 130 bin çalışandan oluşan bir işgücü bekliyoruz ”dedi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.