British Airways uçağında kabin memurlarının rapor ettiği kimyasal dumanı maruz kalanlarda acı, ağrı, solunum güçlüğü gibi sorunların yanı sıra konuşma yetisinin kaybına neden oldu.

British Airways uçağında görevli kabin memurları uçakta sebebi belli olmayan bir duman maruz kalanların rapor ettikleri sorunlar sebebiyle acil iniş yaparak tüm ekibin hastaneye kaldırılmasına sebep olduğu açıklandı

İngiliz basınına yansıyan olayın aklaşık 3 ay önce San Francisco Londra seferini yapan A380 tipi bir uçakta meydana geldiği açıklandı.

Uçuşta görevli 9 kabin memurundan birinin bir tuvallette maruz kaldığını ifade ettiği ve kokusu yanık plastiğe benzeyen duman sonrasında eklem ağrısı ve gözlerinde yanma ile başlayan sorunlar konuşma yetisinin kaybına kadar ilerledi. Aynı bölümde görev yapan bir diğer kabin memurunun gözlerinde yanma olduğunu ifade etmesi sonrasında uçağın Kanada’ya acil iniş yaptığı açıklandı.

Pilotlar dahil olmak üzere 12 kişilik tüm ekibin acil iniş sonrasında hastaneye kaldırıldığı açıklandı.

Yolcularında ifadesine başvurularak yürütülen soruşturmanın sonucu açıklanmazken tüm sürecin İngiliz sivil havacılık otoritesi denetiminde yürütüldüğü açıklandı.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.