Brussels Airlines, yeni uçuş emniyet videosu için Belçikalı grup Hooverphonic ile işbirliği yaptı ve bu benzersiz bir konsept olarak hayata geçti. Brussels Airlines, emniyet talimatlarının sözlerini yazarken, akılda kalıcı bir şarkı yaratmayı gruba bıraktı ve Hooverphonic, videoyu sadece tipik emniyet talimatlarını melodiyle özdeşleştirdi.

Brüksel Havayolları Pazarlama Müdürü Michel Moriaux  uçuş emniyet videosu için şunları kaydetti;

“Kalkış esnasında uçakta yayınladığımız uçuş emniyet talimatları çok önemlidir ve önceliğimizdir. Yıllardır mizah ve yaratıcılıkla yolcularımızın dikkatini çekmeye çalıştık. Hooverphonic ile benzersiz işbirliğinin sonucu bunun mükemmel bir örneğidir. Belçikalı gururumuzun, bugünden itibaren tüm dünyayı dolaşacak olan şaşırtıcı bir şarkı ve klip yaratmak için bu zorlu görevi üstlenmesinden dolayı çok mutluyuz.”

‘Klip’ Brüksel Havalimanı’nda canlı olarak seslendirildi.

Uçuş emniyet videosu ile ilgili Hooverphonic’in gitaristi ve söz yazarı Alex Callier şunları söyledi:

“Brüksel Havayolları, Hooverphonic’ten güvenlik talimatlarının metnini içeren bir şarkı yazmasını istediğinde, bunun gerçekten imkansız olacağını düşündüm. Ama aynı zamanda, bu tür meydan okumaları seviyorum ve bunun için gittik. sabredebildiğim için mutluyum. Birkaç denemeden sonra artık kalkışa hazırız!”

Hooverphonic kimdir?

Hooverphonic, Ekim 1995’te kurulmuş Belçikalı bir müzik grubudur. 2000’li yıllara damgasını vuran trip hop akımının öncü gruplarından sayılan grup, seslerini bu türün de ötesine taşıyarak alternatif, elektronika, elektro pop ve rock tarzlarının karışımını elde etti. 2021 yılında katıldıkları Eurovision şarkı yarışmasının büyük finalinde Belçika’yı “The Wrong Place” adlı şarkı ile temsil etti.

Haziran ayında İstanbul’a gelmişlerdi.

Grup geçtiğimiz haziran ayında Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosunda konser vermişti.

 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.